Personliga Rekordens Tävling 2019

Helgen den 14-15 december är det återigen dags för Personliga Rekordens Tävling i Tipshallen i Växjö.
Under helgen avgörs lopp på 6, 12 och 24 timmar på den 373 meter långa banan.

Läs mer om tävlingen på PRTs hemsida
Historik
Visar resultat för M - Rensa urval
12 TIMMARS HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HM M Mattias Malviker Wellermark IK NocOut.se 1978 348 130,18 km130,18 k 11:58:44 5:31 min/km5:31 /k
2 12HM M Deian Petkov Begach.bg 1979 327 122,01 km122,01 k 11:59:23 5:54 min/km5:54 /k
3 12HM M Yoshihiro Tsunoda Ingen klubb 1982 322 120,22 km120,22 k 11:59:42 5:59 min/km5:59 /k
4 12HM M Per Carlsson Ingen klubb 1970 307 114,67 km114,67 k 11:59:25 6:16 min/km6:16 /k
5 12HM M Patrik Gullerström Tureberg 1976 304 113,77 km113,77 k 11:58:34 6:19 min/km6:19 /k
6 12HM M Christer Karlsson Kalmar RC Triathlon 1970 298 111,38 km111,38 k 11:58:59 6:27 min/km6:27 /k
7 12HM M Simon Axelsson Umara Sports Club 1994 286 106,72 km106,72 k 11:59:57 6:45 min/km6:45 /k
8 12HM M Kenneth Melin TriFit IF 1963 278 103,87 km103,87 k 11:58:23 6:55 min/km6:55 /k
9 12HM M Torbjörn Sjölander Örebro AIK 1961 276 103,32 km103,32 k 11:58:18 6:57 min/km6:57 /k
10 12HM M Mattias Olsson Ingen klubb 1977 270 100,97 km100,97 k 11:57:00 7:06 min/km7:06 /k
11 12HM M Joakim Melander Team Melander / Sweden Runners 1983 260 97,23 km97,23 k 11:59:03 7:24 min/km7:24 /k
12 12HM M Sonny Nyberg Team Nyberg 1986 255 95,23 km95,23 k 11:59:18 7:33 min/km7:33 /k
13 12HM M David Rydstedt Scania RoadRunners 1982 248 92,68 km92,68 k 11:57:57 7:45 min/km7:45 /k
14 12HM M Anders Ågren Ingen klubb 1970 246 92,08 km92,08 k 11:58:21 7:48 min/km7:48 /k
15 12HM M Mattias Ekroth Umara sportsclub 1968 233 87,29 km87,29 k 11:58:02 8:14 min/km8:14 /k
16 12HM M Christofer Wahlman Ingen klubb 1980 231 86,50 km86,50 k 11:58:17 8:18 min/km8:18 /k
17 12HM M Henrik Andersson Friskis & Svettis 1971 230 86,13 km86,13 k 11:58:40 8:21 min/km8:21 /k
18 12HM M Marcus Hansander Team Ultrasweden LK 1972 228 85,20 km85,20 k 11:50:31 8:20 min/km8:20 /k
19 12HM M Mats Liljegren Team Skavsåret IF 1976 226 84,64 km84,64 k 11:58:03 8:29 min/km8:29 /k
20 12HM M Pontus Almquist Team ASS 1981 220 82,26 km82,26 k 11:58:57 8:44 min/km8:44 /k
21 12HM M Magnus Kristiansson LK TV88 1972 219 81,73 km81,73 k 11:58:21 8:47 min/km8:47 /k
22 12HM M Mats Berggren TriFit IF 1973 218 81,43 km81,43 k 11:59:28 8:50 min/km8:50 /k
23 12HM M Tomas Ek Umara 1979 217 81,07 km81,07 k 11:59:15 8:52 min/km8:52 /k
24 12HM M Michael le Mahieu Ingen klubb 1969 207 77,51 km77,51 k 11:56:49 9:15 min/km9:15 /k
25 12HM M Niklas Skagerman Fotrally ik 1982 200 74,83 km74,83 k 11:59:10 9:37 min/km9:37 /k
26 12HM M Linus Söderlund IF Åland 1977 200 74,64 km74,64 k 9:15:47 7:27 min/km7:27 /k
27 12HM M Petter Björkebäck IK Hakarpspojkarna 1980 191 71,43 km71,43 k 11:59:08 10:04 min/km10:04 /k
28 12HM M Tobias Fabbeke IF Trion 1982 191 71,41 km71,41 k 11:58:42 10:04 min/km10:04 /k
29 12HM M Patrik Lindborg Kalmar RC 1973 174 65,16 km65,16 k 11:58:10 11:01 min/km11:01 /k
30 12HM M Hasse Ursfält Urshults IF 1951 139 51,88 km51,88 k 12:06:23 14:00 min/km14:00 /k
31 12HM M Martin Tunlid Växjö Löparklubb 1991 138 51,51 km51,51 k 11:19:03 13:11 min/km13:11 /k
32 12HM M Daniel Ejlertsson Ingen klubb 1974 134 50,02 km50,02 k 6:52:48 8:15 min/km8:15 /k
33 12HM M Karl Broman Vikström Ingen klubb 1995 81 30,25 km30,25 k 4:21:01 8:38 min/km8:38 /k
34 12HM M Mattias Sidebäck Team Snigel 1979 74 27,64 km27,64 k 4:58:28 10:48 min/km10:48 /k
35 12HM M Thomas Dahlgren Runneby runners LK 1969 64 23,91 km23,91 k 3:33:00 8:55 min/km8:55 /k
36 12HM M Jakob Jern Real Fighter Gym Lund 1964 0 -- 0:00 --
37 12HM M Niklas Gunne IFK Mora FIK 1992 0 -- 0:00 --
38 12HM M Niklas Rönn Enda Busken Trail 1974 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HM M Martin Scharp Malmö Löp 1968 664 247,84 km247,84 k 23:59:47 5:49 min/km5:49 /k
2 24HM M Sebastian Pokorny Uptown Runners 1986 568 212,03 km212,03 k 23:59:48 6:47 min/km6:47 /k
3 24HM M Lars Melin Ockelbo SK 1972 553 206,44 km206,44 k 23:59:37 6:58 min/km6:58 /k
4 24HM M Emir Halalkic IF Kville 1983 547 204,20 km204,20 k 23:59:18 7:03 min/km7:03 /k
5 24HM M Per Rabe Laholms IF 1962 515 192,27 km192,27 k 23:59:48 7:29 min/km7:29 /k
6 24HM M Christer Svensson Växjö AIS 1969 502 187,42 km187,42 k 23:58:35 7:41 min/km7:41 /k
7 24HM M Benny Eriksson Fair trade Runners 1972 502 187,42 km187,42 k 23:59:23 7:41 min/km7:41 /k
8 24HM M Alexander Scott Pöldme Eskilstuna Trailklubb 1986 496 185,18 km185,18 k 23:58:23 7:46 min/km7:46 /k
9 24HM M Fredrik Stjärnvy Team Stjärnvy 1974 491 183,31 km183,31 k 23:44:50 7:46 min/km7:46 /k
10 24HM M Enar Warfvinge Stuga77 IF 1982 483 180,33 km180,33 k 23:45:29 7:54 min/km7:54 /k
11 24HM M Erik Ahlrot Elmhults Sport Club 1971 457 170,63 km170,63 k 22:53:25 8:03 min/km8:03 /k
12 24HM M Marcus Wiklund Resena Management AB 1975 456 170,26 km170,26 k 22:00:46 7:45 min/km7:45 /k
13 24HM M Fredrik Forsström Yxsjöbergs ik 1971 438 163,54 km163,54 k 23:59:49 8:48 min/km8:48 /k
14 24HM M Emil Söderqvist Ingen klubb 1972 432 161,31 km161,31 k 22:04:36 8:13 min/km8:13 /k
15 24HM M Tomas Broman Sandviken Trail Running 1970 432 161,31 km161,31 k 23:17:27 8:40 min/km8:40 /k
16 24HM M Willy Svensson Ingen klubb 1975 407 151,98 km151,98 k 23:55:42 9:27 min/km9:27 /k
17 24HM M Anders Hellner Bromma IF 1980 391 146,01 km146,01 k 23:58:56 9:51 min/km9:51 /k
18 24HM M Matthias Köhler Lonesome Runners 1972 389 145,27 km145,27 k 23:57:56 9:54 min/km9:54 /k
19 24HM M Gert-Inge Tapper Scania Road Runners 1957 388 144,89 km144,89 k 23:59:39 9:56 min/km9:56 /k
20 24HM M Stephen Sandgren Lidköping 1988 378 141,16 km141,16 k 23:58:56 10:12 min/km10:12 /k
21 24HM M Tom Johnson Ingen klubb 1965 377 140,79 km140,79 k 23:59:03 10:13 min/km10:13 /k
22 24HM M Lars Erik Gylland Hell Ultraløperklubb 1978 375 140,05 km140,05 k 23:58:26 10:16 min/km10:16 /k
23 24HM M Christian Malmström Team Blekinge 1980 371 138,55 km138,55 k 21:14:04 9:12 min/km9:12 /k
24 24HM M Tomas Ankarcrona Team Runon.se 1977 371 138,55 km138,55 k 23:59:32 10:23 min/km10:23 /k
25 24HM M Jimmie Blomqvist-Rosenberg Team ultrasweden LK 1980 368 137,43 km137,43 k 23:59:12 10:28 min/km10:28 /k
26 24HM M Stefan Granskog IF Åland 1967 367 137,06 km137,06 k 23:58:20 10:30 min/km10:30 /k
27 24HM M Roger Kjellsson Team Blekinge LF 1969 366 136,69 km136,69 k 15:07:38 6:38 min/km6:38 /k
28 24HM M Stefan Edström Järfälla 1970 364 135,94 km135,94 k 23:41:39 10:27 min/km10:27 /k
29 24HM M Russell Adams Ingen klubb 1977 360 134,45 km134,45 k 23:58:38 10:42 min/km10:42 /k
30 24HM M Morten Thye SLDG 1971 355 132,59 km132,59 k 13:29:41 6:06 min/km6:06 /k
31 24HM M Stefan Hemström IF Linnéa 1966 351 131,09 km131,09 k 23:58:04 10:58 min/km10:58 /k
32 24HM M Fredrik Wachsner Ingen klubb 1970 340 126,99 km126,99 k 23:57:45 11:19 min/km11:19 /k
33 24HM M Lars-Åke Johansson Solvikingarna 1970 339 126,62 km126,62 k 20:51:05 9:53 min/km9:53 /k
34 24HM M Mikael Sandberg Stockholm LDK 1962 331 123,63 km123,63 k 23:58:41 11:38 min/km11:38 /k
35 24HM M Robert Hasslund Trailrun4fun 1972 327 122,14 km122,14 k 23:58:51 11:47 min/km11:47 /k
36 24HM M Niklas Isaksson Sandviken Trail Running 1982 321 119,90 km119,90 k 23:45:13 11:53 min/km11:53 /k
37 24HM M Mikael Svensson Växjö Löparklubb 1982 314 117,29 km117,29 k 23:58:38 12:16 min/km12:16 /k
38 24HM M Kari Sulonen Team Ultrasweden 1957 311 116,17 km116,17 k 23:58:07 12:23 min/km12:23 /k
39 24HM M Johan Nilsson Ingen klubb 1976 309 115,43 km115,43 k 23:59:19 12:28 min/km12:28 /k
40 24HM M Oscar Sjölander Majornas IK 1969 307 114,68 km114,68 k 13:25:00 7:01 min/km7:01 /k
41 24HM M Henrik Lowemark Scania Road Runners 1975 303 113,19 km113,19 k 23:33:53 12:29 min/km12:29 /k
42 24HM M Jörgen Havseng Team Kungälv 1977 298 111,32 km111,32 k 20:32:28 11:04 min/km11:04 /k
43 24HM M Nicklas Ulvnäs Ingen klubb 1971 292 109,09 km109,09 k 17:33:22 9:39 min/km9:39 /k
44 24HM M Mathias Romberg Hässleholms AIS 1970 290 108,34 km108,34 k 23:58:48 13:17 min/km13:17 /k
45 24HM M Owe Gustavsson LK 42195+ 1956 252 94,17 km94,17 k 23:59:00 15:17 min/km15:17 /k
46 24HM M Jan Jensen Rånäs OK 1966 246 91,93 km91,93 k 13:28:52 8:48 min/km8:48 /k
47 24HM M Charles Ahlzén Isaberg 1985 244 91,18 km91,18 k 9:24:46 6:12 min/km6:12 /k
48 24HM M Fredrik Palm Scania Road Runners 1975 236 88,20 km88,20 k 23:59:27 16:19 min/km16:19 /k
49 24HM M Jerry Nordgren Ingen klubb 1966 215 80,37 km80,37 k 9:43:46 7:16 min/km7:16 /k
50 24HM M Jacob Johansson LOFFES 1986 205 76,64 km76,64 k 10:44:54 8:25 min/km8:25 /k
51 24HM M Johan Palm Färjestadens Motion 1972 188 70,29 km70,29 k 8:44:59 7:28 min/km7:28 /k
52 24HM M Christian Arthursson Växjö Löparklubb 1972 151 56,49 km56,49 k 14:53:04 15:49 min/km15:49 /k
53 24HM M Tomas Gustafsson Kalmar Running Club 1964 133 49,78 km49,78 k 6:09:20 7:25 min/km7:25 /k
54 24HM M Jens Larsson Ingen klubb 1975 85 31,88 km31,88 k 6:03:39 11:25 min/km11:25 /k
55 24HM M Joar Palm Stockholm City Triathlon/Team Nordic Trail 1979 0 -- 0:00 --
56 24HM M Stefan Lindgren Uptown Runners 1969 0 -- 0:00 --
57 24HM M Jonathan Wahlman Göteborg 1982 0 -- 0:00 --
58 24HM M Tobias Backgård Ingen klubb 1975 0 -- 0:00 --
59 24HM M Martin Eklund TrailRun4Fun 1975 0 -- 0:00 --
60 24HM M Gijsbertus van Mackelenbegh Ingen klubb 1969 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M Kristoffer Loo Scania Road Runners 1997 194 72,43 km72,43 k 5:59:56 4:58 min/km4:58 /k
2 6HM M Anders Nilsson Växjölöparklubb 1979 187 70,03 km70,03 k 5:59:25 5:08 min/km5:08 /k
3 6HM M Henning Färnström IK NocOut.se 1982 183 68,38 km68,38 k 5:59:37 5:16 min/km5:16 /k
4 6HM M Jimmy Holmberg FK Puls Växjö 1980 164 61,34 km61,34 k 5:59:30 5:52 min/km5:52 /k
5 6HM M Mikael Lundström Ingen klubb 1978 160 59,80 km59,80 k 5:59:41 6:01 min/km6:01 /k
6 6HM M Stefan Pettersson Apladalens löparklubb 1966 154 57,79 km57,79 k 5:58:39 6:12 min/km6:12 /k
7 6HM M Lars Christensson IS Göta Helsingborg 1962 151 56,38 km56,38 k 5:59:17 6:22 min/km6:22 /k
8 6HM M Jesper Olsson Ingen klubb 1989 148 55,58 km55,58 k 5:58:07 6:27 min/km6:27 /k
9 6HM M Tapani Kela Lonesome Runners 1975 148 55,34 km55,34 k 5:59:28 6:30 min/km6:30 /k
10 6HM M Marcus ottosson Hässleholm ais 1975 146 54,73 km54,73 k 5:59:01 6:34 min/km6:34 /k
11 6HM M Arthur Thiry Ullevi FK 1960 146 54,68 km54,68 k 5:59:19 6:34 min/km6:34 /k
12 6HM M Lars-Eric Andersson Ingen klubb 1966 144 53,98 km53,98 k 5:58:59 6:39 min/km6:39 /k
13 6HM M Samuel Johansson Växjö Löparklubb 1990 142 53,13 km53,13 k 5:59:30 6:46 min/km6:46 /k
14 6HM M Fredrik Strandh Oskarshamns BK 1974 138 51,57 km51,57 k 5:59:40 6:58 min/km6:58 /k
15 6HM M Daniel Nord Oskarshamns BK 1975 138 51,57 km51,57 k 5:59:40 6:58 min/km6:58 /k
16 6HM M Robert Karlsson OK Norrvirdarna 1981 137 51,16 km51,16 k 5:59:57 7:02 min/km7:02 /k
17 6HM M Johan Lundstedt Apladalens LK 1981 135 50,73 km50,73 k 5:58:06 7:04 min/km7:04 /k
18 6HM M Kenneth M Forsberg Färjestadens motions IF 1966 128 48,01 km48,01 k 5:58:59 7:29 min/km7:29 /k
19 6HM M Hans Westerback SEB IF 1958 125 46,83 km46,83 k 5:59:19 7:40 min/km7:40 /k
20 6HM M Lasse Jutemar SOK Knallen 1956 124 46,53 km46,53 k 5:58:37 7:42 min/km7:42 /k
21 6HM M Mattias Johansson Lonesome Runners 1981 123 46,13 km46,13 k 5:58:19 7:46 min/km7:46 /k
22 6HM M Oskar Olsson Ingen klubb 1996 118 44,18 km44,18 k 5:59:30 8:08 min/km8:08 /k
23 6HM M Salomon Johnson Ingen klubb 2003 117 43,90 km43,90 k 5:59:25 8:11 min/km8:11 /k
24 6HM M Daniel Ohlin IS Göta 1973 113 42,20 km42,20 k 3:39:21 5:12 min/km5:12 /k
25 6HM M Joachim Wahlgren Vetlanda 1989 113 42,20 km42,20 k 4:31:23 6:26 min/km6:26 /k
26 6HM M Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK 1965 113 42,20 km42,20 k 5:25:07 7:42 min/km7:42 /k
27 6HM M Lennart Skoog Stenungsunds OK 1946 113 42,20 km42,20 k 5:44:28 8:10 min/km8:10 /k
28 6HM M Niclas Johansson Ringmurens CK 1971 101 37,78 km37,78 k 5:58:55 9:30 min/km9:30 /k
29 6HM M Sixten Roos Scania Road Runners 2008 75 28,07 km28,07 k 5:59:35 12:49 min/km12:49 /k
30 6HM M Anders Lanner Team Turtles 1973 68 25,41 km25,41 k 3:25:48 8:06 min/km8:06 /k
31 6HM M Peter Lendrop Team Blekinge LF 1968 65 24,60 km24,60 k 5:57:49 14:33 min/km14:33 /k
32 6HM M Teo Peterson Ingen klubb 2005 55 20,56 km20,56 k 3:14:04 9:26 min/km9:26 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden