Personliga Rekordens Tävling 2019

Helgen den 14-15 december är det återigen dags för Personliga Rekordens Tävling i Tipshallen i Växjö.
Under helgen avgörs lopp på 6, 12 och 24 timmar på den 373 meter långa banan.

Läs mer om tävlingen på PRTs hemsida
Historik
Visar resultat för K - Rensa urval
12 TIMMARS DAMER K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HK K Lina Karlsson En av tre Running Club 1977 344 128,69 km128,69 k 11:58:32 5:35 min/km5:35 /k
2 12HK K Mari Nilsson Ingen klubb 1979 284 106,01 km106,01 k 11:59:34 6:47 min/km6:47 /k
3 12HK K Ingrid Björk IF Linnea 1959 270 100,85 km100,85 k 11:58:47 7:08 min/km7:08 /k
4 12HK K Eva Hedberg Scania RoadRunners 1964 237 88,45 km88,45 k 11:59:53 8:08 min/km8:08 /k
5 12HK K Annika Arnoldsson Färjestadens motions IF 1970 232 86,69 km86,69 k 11:59:15 8:18 min/km8:18 /k
6 12HK K Jennie Ahlin Tgf 1973 206 76,93 km76,93 k 11:59:38 9:21 min/km9:21 /k
7 12HK K Anna Christoffersson Ingen klubb 1986 197 73,69 km73,69 k 11:58:56 9:45 min/km9:45 /k
8 12HK K Karolina Petersen Umara Sports Club 1979 193 72,16 km72,16 k 11:58:18 9:57 min/km9:57 /k
9 12HK K Paula Thitz Ingen klubb 1988 183 68,57 km68,57 k 11:58:24 10:29 min/km10:29 /k
10 12HK K Nina Ejlertsson Ingen klubb 1979 134 50,02 km50,02 k 7:31:44 9:02 min/km9:02 /k
11 12HK K Anna Svedlund Sälens IF 1976 0 -- 0:00 --
12 12HK K Elin Hammarsten Team Snigel 1983 0 -- 0:00 --
13 12HK K Marlene Tilling Ingen klubb 1964 0 -- 0:00 --
14 12HK K Amanda Nolhage Team Hybrid Fitness 1989 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS DAMER K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HK K Petra Hurtig Hälle IF 1979 544 203,08 km203,08 k 23:58:38 7:05 min/km7:05 /k
2 24HK K Eva Berg Ingen klubb 1967 476 177,72 km177,72 k 23:58:51 8:06 min/km8:06 /k
3 24HK K Sara Lindström IS Göta 1977 460 171,75 km171,75 k 23:57:48 8:22 min/km8:22 /k
4 24HK K Lisa Amundsson Strömstad löparklubb 1960 456 170,26 km170,26 k 24:00:00 8:27 min/km8:27 /k
5 24HK K Pernilla Otto Optimal massage & motion 1969 445 166,16 km166,16 k 23:57:36 8:39 min/km8:39 /k
6 24HK K Anna Kim-Andersson IKHP 1971 436 162,80 km162,80 k 23:57:51 8:50 min/km8:50 /k
7 24HK K Regina Johnson Ingen klubb 1968 422 157,58 km157,58 k 23:58:50 9:08 min/km9:08 /k
8 24HK K Jennie Grahn Karlskoga friidrott 1976 408 152,35 km152,35 k 23:59:34 9:27 min/km9:27 /k
9 24HK K Madeleine Johansson Gotland Trail Run 1970 400 149,37 km149,37 k 23:58:46 9:38 min/km9:38 /k
10 24HK K Yvonne Hansson Ingen klubb 1970 396 147,88 km147,88 k 23:58:43 9:44 min/km9:44 /k
11 24HK K Ingela Jonsson Lonesome Runners 1970 382 142,66 km142,66 k 23:59:49 10:06 min/km10:06 /k
12 24HK K Linda Nordmark Järfälla 1973 378 141,16 km141,16 k 23:58:32 10:11 min/km10:11 /k
13 24HK K Stefanie Makiola Ultrafriesen e.V. 1983 376 140,42 km140,42 k 19:51:18 8:29 min/km8:29 /k
14 24HK K Aina Nygård Hell Ultraløperklubb 1976 371 138,55 km138,55 k 23:59:50 10:24 min/km10:24 /k
15 24HK K Inga-Sarah Lindholm Vallentuna Fk 1961 367 137,06 km137,06 k 23:58:55 10:30 min/km10:30 /k
16 24HK K Jessica Ström Grödinge 1979 361 134,82 km134,82 k 23:58:42 10:40 min/km10:40 /k
17 24HK K Carolina Pansar SOK Knallen 1984 354 132,21 km132,21 k 23:59:47 10:53 min/km10:53 /k
18 24HK K Mia Edofsson Team kungälv 1972 320 119,53 km119,53 k 20:32:33 10:19 min/km10:19 /k
19 24HK K Susanne Nilsson Team Ultrasweden 1963 298 111,32 km111,32 k 23:59:49 12:56 min/km12:56 /k
20 24HK K Britt Sulonen Team Ultrasweden 1958 296 110,58 km110,58 k 23:58:07 13:00 min/km13:00 /k
21 24HK K Maria Havseng Team Kungälv 1977 269 100,51 km100,51 k 20:34:21 12:17 min/km12:17 /k
22 24HK K Amanda Nylén Degerfors OK 1999 264 98,64 km98,64 k 23:59:51 14:36 min/km14:36 /k
23 24HK K Jessica Schumann Ingen klubb 1977 247 92,30 km92,30 k 19:51:17 12:54 min/km12:54 /k
24 24HK K Siw Hedlin Ingen klubb 1968 223 83,35 km83,35 k 23:57:13 17:15 min/km17:15 /k
25 24HK K Malin Haglycke Marhult SOFK 1978 216 80,74 km80,74 k 22:17:03 16:34 min/km16:34 /k
26 24HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS DAMER K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Emelie Lindgren Lerum FI 1989 183 68,42 km68,42 k 5:59:29 5:15 min/km5:15 /k
2 6HK K Hanna Ahl Slimoslöpargrupp 1988 170 63,68 km63,68 k 5:59:13 5:38 min/km5:38 /k
3 6HK K Charlotta Chroneer Maxprestation sportsclub 1976 141 52,67 km52,67 k 5:59:50 6:50 min/km6:50 /k
4 6HK K Linda Hagehed Växjö Löparklubb 1971 137 51,17 km51,17 k 5:59:53 7:02 min/km7:02 /k
5 6HK K Kerstin Sand Växjö löparklubb 1958 134 50,03 km50,03 k 5:59:58 7:12 min/km7:12 /k
6 6HK K Anette Ahl IS Göta Helsingborg 1962 124 46,31 km46,31 k 5:59:29 7:46 min/km7:46 /k
7 6HK K Maria Thellman Ingen klubb 1965 122 45,74 km45,74 k 5:58:52 7:51 min/km7:51 /k
8 6HK K Martina Östenson Ingen klubb 1999 121 45,39 km45,39 k 5:58:56 7:54 min/km7:54 /k
9 6HK K Elin Eiderbrant Ingen klubb 1980 121 45,28 km45,28 k 5:59:24 7:56 min/km7:56 /k
10 6HK K Annelie Eriksson Ingen klubb 1972 117 43,96 km43,96 k 5:58:23 8:09 min/km8:09 /k
11 6HK K Svea Roos Scania Road Runners 2007 103 38,51 km38,51 k 5:58:44 9:19 min/km9:19 /k
12 6HK K Jeanice Ericson Team Turtles 1966 94 35,31 km35,31 k 5:58:40 10:09 min/km10:09 /k
13 6HK K Salandi Westergren Ingen klubb 1992 88 32,93 km32,93 k 5:59:28 10:55 min/km10:55 /k
14 6HK K Ulrika Peterson Ingen klubb 1973 86 32,21 km32,21 k 5:59:19 11:09 min/km11:09 /k
15 6HK K Emma Gotthardsson Ingen klubb 1972 73 27,40 km27,40 k 5:59:15 13:07 min/km13:07 /k
16 6HK K Lilly Larsson Ingen klubb 2008 62 23,30 km23,30 k 5:59:14 15:25 min/km15:25 /k
17 6HK K Molly Johansson Lonesome Runners 2009 52 19,65 km19,65 k 5:58:21 18:14 min/km18:14 /k
18 6HK K Anne Säfström Lanner Team Turtles 1969 10 3,78 km3,78 k 35:26 9:23 min/km9:23 /k
19 6HK K Jënni Jalonen Pace on Earth/La Sportiva Sverige 1993 0 -- 0:00 --
20 6HK K Viktoria Bovin Warbergs running club 1977 0 -- 0:00 --
21 6HK K Agneta Roos Scania Road Runners 1976 0 -- 0:00 --
22 6HK K Monica Månsson Martinsson Warberg Running Club 1971 0 -- 0:00 --
23 6HK K Matilda Persson Sjödell Scania road runners 1975 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden