Täby Extreme Challenge 2018

Den 20-22 april är det dags för en av årets tuffaste kraftprov Täby Extreme Challenge 2018.
Under helgen avgör lopp på distanser från 50 till 200 miles.

Läs mer om tävlingen på TECs hemsida
Historik
100 MILES DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MK K Petra Hurtig Tullinge 8 92,00 km92,00 k 9:31:45 6:13 min/km6:13 /k
2 100MK K Camilla Åbergh Väsby SS Triathlon 1972 8 92,00 km92,00 k 10:26:20 6:48 min/km6:48 /k
3 100MK K Lena Jakobsson Glasrikets RC Nybro 1978 8 92,00 km92,00 k 10:26:59 6:49 min/km6:49 /k
4 100MK K Malin Jonsson Växjö löparklubb 1969 8 92,00 km92,00 k 10:54:25 7:07 min/km7:07 /k
5 100MK K Sofia Kay LK TV88 1976 7 80,50 km80,50 k 10:23:03 7:44 min/km7:44 /k
6 100MK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 7 80,50 km80,50 k 10:24:07 7:45 min/km7:45 /k
7 100MK K Marianne Moe Romerike Ultraløperklubb, NO 1968 7 80,50 km80,50 k 10:37:11 7:55 min/km7:55 /k
8 100MK K Marlene Hjortebjerg Team Turtle, DK 1968 7 80,50 km80,50 k 10:38:08 7:56 min/km7:56 /k
9 100MK K Kiki Solender RunAcademy 1975 7 80,50 km80,50 k 10:40:05 7:57 min/km7:57 /k
10 100MK K Camilla Rosell Stockholm Gerillalöpare 1975 6 69,00 km69,00 k 9:16:06 8:04 min/km8:04 /k
11 100MK K Caroline-Olivia Elgan SLDK 1976 2 23,00 km23,00 k 9:25:35 24:35 min/km24:35 /k
12 100MK K Jessica Aideborn Hartikainen Team ultrasweden 1981 0 -- 0:00 --
13 100MK K Ann-Sofie Forsmark RunforPanzi 1979 0 -- 0:00 --
14 100MK K Loan Le IFK Skövde 1974 0 -- 0:00 --
15 100MK K Pernilla Otto Optimal massage & motion 1969 0 -- 0:00 --
16 100MK K Ninette Banoun Romerike Ultraløperklubb / Nordea B.I.L., NO 1964 0 -- 0:00 --
100 MILES HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MM M Henrik Roos Scania Road Runners 1979 9 103,50 km103,50 k 10:00:31 5:48 min/km5:48 /k
2 100MM M Jacob Trailer Mogensen Team Tailwind DK 1973 9 103,50 km103,50 k 10:50:02 6:17 min/km6:17 /k
3 100MM M Samuel Fredriksson SK Kraft 1979 8 92,00 km92,00 k 9:57:42 6:30 min/km6:30 /k
4 100MM M Martin Ström DOA 1980 8 92,00 km92,00 k 10:04:17 6:34 min/km6:34 /k
5 100MM M Tobias Larsson Roden Triathlon Club 1974 8 92,00 km92,00 k 10:08:23 6:37 min/km6:37 /k
6 100MM M Mathias Eklund Atea IFF 1969 8 92,00 km92,00 k 10:15:52 6:42 min/km6:42 /k
7 100MM M Jakob Bökman Stureby 1967 8 92,00 km92,00 k 10:16:07 6:42 min/km6:42 /k
8 100MM M Torbjörn Wilson DOA 1976 8 92,00 km92,00 k 10:17:46 6:43 min/km6:43 /k
9 100MM M Daniel Jonsson Ocab Rc 1973 8 92,00 km92,00 k 10:20:51 6:45 min/km6:45 /k
10 100MM M Jonas Hedlund Behandlingscenter 1971 8 92,00 km92,00 k 10:21:35 6:45 min/km6:45 /k
11 100MM M Johan Svahn IF Linnéa 1970 8 92,00 km92,00 k 10:29:29 6:51 min/km6:51 /k
12 100MM M Jerry Nordgren Optimal massage & motion 1966 8 92,00 km92,00 k 10:32:52 6:53 min/km6:53 /k
13 100MM M Stefan Lindgren Sollentuna 1969 8 92,00 km92,00 k 10:41:08 6:58 min/km6:58 /k
14 100MM M Stig Helge Westerheim Storel 8 92,00 km92,00 k 10:44:27 7:00 min/km7:00 /k
15 100MM M Marcus Ekberg TEAM C.A.R.E. 1991 8 92,00 km92,00 k 10:49:05 7:03 min/km7:03 /k
16 100MM M Carl Cederqvist Team CARE 1981 8 92,00 km92,00 k 10:49:12 7:03 min/km7:03 /k
17 100MM M Johan Persson Skärkdalen LK 1968 8 92,00 km92,00 k 10:50:51 7:04 min/km7:04 /k
18 100MM M Magnus Näsmark Umara Sportsclub 1970 8 92,00 km92,00 k 10:54:06 7:07 min/km7:07 /k
19 100MM M Andreas Haeggström Hällesällskapets Sportklubb 1991 8 92,00 km92,00 k 10:54:19 7:07 min/km7:07 /k
20 100MM M Kent Melin IF Linnéa 1972 7 80,50 km80,50 k 8:14:34 6:09 min/km6:09 /k
21 100MM M Anders Näsmark MIK 1968 7 80,50 km80,50 k 9:16:46 6:55 min/km6:55 /k
22 100MM M Carl-Emil Bengtsson Växjö Löparklubb 1984 7 80,50 km80,50 k 9:25:19 7:01 min/km7:01 /k
23 100MM M Joakim Andersson Joakims Löparklubb 1970 7 80,50 km80,50 k 9:31:48 7:06 min/km7:06 /k
24 100MM M Raik Manz Norway 1977 7 80,50 km80,50 k 9:32:30 7:07 min/km7:07 /k
25 100MM M Andreas Bohman Risinge Löparkamrater 1972 7 80,50 km80,50 k 9:37:50 7:11 min/km7:11 /k
26 100MM M Mattias Johansson Lonesome Runners 1981 7 80,50 km80,50 k 9:43:22 7:15 min/km7:15 /k
27 100MM M Pål Andersson Andersson Running, DK 1978 7 80,50 km80,50 k 9:43:46 7:15 min/km7:15 /k
28 100MM M Andrew Dunlop #fightingptsdvicpol 1972 7 80,50 km80,50 k 9:49:40 7:20 min/km7:20 /k
29 100MM M Peter Thorvaldsson Ingen klubb 1982 7 80,50 km80,50 k 9:54:47 7:23 min/km7:23 /k
30 100MM M Daniel Östlund AIK 1977 7 80,50 km80,50 k 9:56:57 7:25 min/km7:25 /k
31 100MM M Kristian Jahre Holmestrand Ultraløperklubb, NO 1973 7 80,50 km80,50 k 9:57:39 7:25 min/km7:25 /k
32 100MM M Tormod Freidher SK Kraft Norway 1974 7 80,50 km80,50 k 9:57:42 7:25 min/km7:25 /k
33 100MM M Mikael Melto Team Nordic Trail 1967 7 80,50 km80,50 k 10:00:46 7:28 min/km7:28 /k
34 100MM M Olov Berg Timex Factory Team 1970 7 80,50 km80,50 k 10:06:12 7:32 min/km7:32 /k
35 100MM M Daniel Andersson Lonesome Runners 1977 7 80,50 km80,50 k 10:06:59 7:32 min/km7:32 /k
36 100MM M Heine Petersen Team Turtle, DK 1963 7 80,50 km80,50 k 10:08:26 7:33 min/km7:33 /k
37 100MM M Torsten Dr. Hentsch SV Hermsdorf, DE 1965 7 80,50 km80,50 k 10:11:54 7:36 min/km7:36 /k
38 100MM M Andreas Norén ÅRE FYSIOCENTER 1973 7 80,50 km80,50 k 10:14:54 7:38 min/km7:38 /k
39 100MM M John ross Svensson LKRC 1961 7 80,50 km80,50 k 10:15:48 7:39 min/km7:39 /k
40 100MM M Henrik Östlund AIK är bäst 1976 7 80,50 km80,50 k 10:17:22 7:40 min/km7:40 /k
41 100MM M Joe Walfridson Ik Sisu 1974 7 80,50 km80,50 k 10:18:13 7:41 min/km7:41 /k
42 100MM M Lars Møller Romerike Ultraløperklubb Norway 1972 7 80,50 km80,50 k 10:18:38 7:41 min/km7:41 /k
43 100MM M Tommy Carlsson LK TV88 1967 7 80,50 km80,50 k 10:24:07 7:45 min/km7:45 /k
44 100MM M Peter Nilsson Åre 1965 7 80,50 km80,50 k 10:24:52 7:46 min/km7:46 /k
45 100MM M Joar Palm Stockholm City Triathlon 1979 7 80,50 km80,50 k 10:26:18 7:47 min/km7:47 /k
46 100MM M Ola Brorsson None 1973 7 80,50 km80,50 k 10:26:50 7:47 min/km7:47 /k
47 100MM M Soeren Roennelund Marathon Sport, DK 1969 7 80,50 km80,50 k 10:37:23 7:55 min/km7:55 /k
48 100MM M Fredrik Lähnn Team Lähnn 1981 7 80,50 km80,50 k 10:42:01 7:59 min/km7:59 /k
49 100MM M Robin Hillerlöv Team Nordic Trail 1984 7 80,50 km80,50 k 10:44:41 8:01 min/km8:01 /k
50 100MM M Tomas Broman Sandviken Trail Running 1970 7 80,50 km80,50 k 10:44:41 8:01 min/km8:01 /k
51 100MM M Jonathan Askesjo Free Nature 1982 7 80,50 km80,50 k 10:45:37 8:01 min/km8:01 /k
52 100MM M Jonas Andersson None 1985 7 80,50 km80,50 k 10:49:19 8:04 min/km8:04 /k
53 100MM M Stefan Silfvergren Djurgården IF Friidrott 1965 7 80,50 km80,50 k 10:51:27 8:06 min/km8:06 /k
54 100MM M Lars Lundqvist Ingen klubb 1979 7 80,50 km80,50 k 10:52:28 8:06 min/km8:06 /k
55 100MM M Staffan Gereonsson CK Distans 1966 7 80,50 km80,50 k 10:52:59 8:07 min/km8:07 /k
56 100MM M Per Persson Stockholm 1969 7 80,50 km80,50 k 10:53:27 8:07 min/km8:07 /k
57 100MM M Jonas Brodd Jägestedt Fränsta 1978 7 80,50 km80,50 k 10:54:43 8:08 min/km8:08 /k
58 100MM M Mikael Malmberg Söderhamns Skärgårds Multisportförening 1964 7 80,50 km80,50 k 10:54:44 8:08 min/km8:08 /k
59 100MM M Håkan Durmér Ingen klubb 1978 6 69,00 km69,00 k 9:15:22 8:03 min/km8:03 /k
60 100MM M Niklas Isaksson Sandviken Trail Running 1982 6 69,00 km69,00 k 9:21:17 8:08 min/km8:08 /k
61 100MM M Bruce Keele US 1967 6 69,00 km69,00 k 9:26:27 8:13 min/km8:13 /k
62 100MM M Krzysztof Michalski Veger Runners 1977 6 69,00 km69,00 k 9:32:31 8:18 min/km8:18 /k
63 100MM M Fredrik Ström Lonesome Runners 1968 6 69,00 km69,00 k 9:41:07 8:25 min/km8:25 /k
64 100MM M Takeshi Omae Trail Running Doukoukai 1967 6 69,00 km69,00 k 9:42:12 8:26 min/km8:26 /k
65 100MM M Urban Ljungberg The Gax 100 miles 1971 6 69,00 km69,00 k 9:55:24 8:38 min/km8:38 /k
66 100MM M Ola Knutsson Finnboda 1969 6 69,00 km69,00 k 9:58:47 8:41 min/km8:41 /k
67 100MM M Juha Kamppinen Edsvikens Plattsättning AB 1968 6 69,00 km69,00 k 9:58:47 8:41 min/km8:41 /k
68 100MM M PerOla Axelsson StockholmLångdistansklubb 1963 6 69,00 km69,00 k 10:02:10 8:44 min/km8:44 /k
69 100MM M Niclas Brännvall Stockholms Gerillalöpare & Tyresöjoggarna 1964 6 69,00 km69,00 k 10:08:01 8:49 min/km8:49 /k
70 100MM M Hoskuldur Kristvinsson Island 1949 6 69,00 km69,00 k 10:16:36 8:56 min/km8:56 /k
71 100MM M Ørjan Bergfalk Team Bergfalk/ Bø milers, NO 1987 6 69,00 km69,00 k 10:45:05 9:21 min/km9:21 /k
72 100MM M Jonas Brantvall UT Kolmården 1972 5 57,50 km57,50 k 5:35:26 5:50 min/km5:50 /k
73 100MM M David Rydstedt Scania Road Runners 1982 5 57,50 km57,50 k 5:39:17 5:54 min/km5:54 /k
74 100MM M Joakim Fischer Holmstroem ForzaBajen 1970 5 57,50 km57,50 k 6:22:04 6:39 min/km6:39 /k
75 100MM M Mikael Green KMX 1980 5 57,50 km57,50 k 6:52:52 7:11 min/km7:11 /k
76 100MM M Stefan Bergsten Viridis Health 1970 5 57,50 km57,50 k 9:03:38 9:27 min/km9:27 /k
77 100MM M Mikael Jansson Bålsta 1970 4 46,00 km46,00 k 5:10:22 6:45 min/km6:45 /k
78 100MM M Marc Karlsson Garphyttans IF 1975 4 46,00 km46,00 k 5:22:30 7:01 min/km7:01 /k
79 100MM M Pelle Nyberg Trailloparen.se / Tailwind Nutrition 1975 4 46,00 km46,00 k 5:24:42 7:04 min/km7:04 /k
80 100MM M Magnus Oredsson K 11 Express 1964 3 34,50 km34,50 k 5:22:12 9:20 min/km9:20 /k
81 100MM M David Sundvall Ingen klubb 1983 2 23,00 km23,00 k 9:14:33 24:07 min/km24:07 /k
82 100MM M Thomas Lummi Stockholm Långdistansklubb 1967 1 11,50 km11,50 k 1:21:17 7:04 min/km7:04 /k
83 100MM M Henrik Abuhelal VI-skolan 1977 0 -- 0:00 --
84 100MM M Johan Karlbom Ängby eunners 1976 0 -- 0:00 --
85 100MM M Staffan Körnung Bjäre Triathlon 1962 0 -- 0:00 --
86 100MM M Johan Wärme Roden Triathlon Club 1974 0 -- 0:00 --
87 100MM M Magnus Helander GTR Gotland Trail Run 1967 0 -- 0:00 --
88 100MM M Marcus Lindskog CURT 1980 0 -- 0:00 --
89 100MM M Markus Forsström KPK 24/7 1983 0 -- 0:00 --
90 100MM M Jan Erik Hansen Romerike Ultraløperklubb, NO 1976 0 -- 0:00 --
91 100MM M Stefan Gjevre-Karlsen Drammen Triathlon Club, NO 1975 0 -- 0:00 --
92 100MM M David Pyring Nynäshamn långdistansklubb 1972 0 -- 0:00 --
93 100MM M Niklas Gunne IFK Mora FIK 1992 0 -- 0:00 --
94 100MM M Jan Jensen SMACK 1966 0 -- 0:00 --
95 100MM M Tomas Pinas Holmestrand Ultraløperklubb, NO 1969 0 -- 0:00 --
96 100MM M Julian Firpo Team Firpo 1981 0 -- 0:00 --
97 100MM M Talant Abdyldaev Asia Beg, KG 1970 0 -- 0:00 --
98 100MM M Marcus Davidsson Ultramannen.se 1969 0 -- 0:00 --
99 100MM M Henning Lauridsen Romerike Ultraløperklubb, NO 1968 0 -- 0:00 --
100 100MM M Tomas Vujic Schelin Axa Sportsclub 1983 0 -- 0:00 --
101 100MM M Stig Helge Storel 0 -- 0:00 --
200 MILES DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 200MK K Øyunn Bygstad Romerike ultraløperklubb, NO 1984 18 207,00 km207,00 k 34:32:55 10:01 min/km10:01 /k
2 200MK K Ellen Westfelt Pace on Earth 1977 16 184,00 km184,00 k 32:56:35 10:45 min/km10:45 /k
200 MILES HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 200MM M Martin Scharp Malmö Löp 1968 25 287,50 km287,50 k 34:33:05 7:13 min/km7:13 /k
2 200MM M Anders Norén Täby 1972 21 241,50 km241,50 k 34:02:37 8:27 min/km8:27 /k
3 200MM M Alexander Scott Eskilstuna Trail Klubb / TNT 1986 18 207,00 km207,00 k 33:31:46 9:43 min/km9:43 /k
4 200MM M Anders Hellner Ingen klubb 1980 13 149,50 km149,50 k 21:20:46 8:34 min/km8:34 /k
5 200MM M Joakim Ahlin Stockholm 1964 12 138,00 km138,00 k 22:22:36 9:44 min/km9:44 /k
6 200MM M Mikael Hedman Hammarby Sjöstad 1975 9 103,50 km103,50 k 13:17:26 7:42 min/km7:42 /k
7 200MM M Anders Brohäll Fortsätt Adventure Team 1977 4 46,00 km46,00 k 6:10:19 8:03 min/km8:03 /k
8 200MM M Daniel Roxvret IK NocOut.se / Team Nordic Trail 1985 0 -- 0:00 --
50 MILES DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MK K Susanne Lorinder Salomon Running Sweden 1971 7 80,50 km80,50 k 7:50:07 5:50 min/km5:50 /k
2 50MK K Marita Eriksson Ingen klubb 1976 7 80,50 km80,50 k 9:07:22 6:48 min/km6:48 /k
3 50MK K Helene Nilsson OK Linné Uppsala 1975 7 80,50 km80,50 k 9:34:01 7:08 min/km7:08 /k
4 50MK K Anna Wärmländer Kullö running 1971 7 80,50 km80,50 k 9:50:15 7:20 min/km7:20 /k
5 50MK K Karoline Johansen Romerike Ultraløperklubb, NO 1998 7 80,50 km80,50 k 10:02:46 7:29 min/km7:29 /k
6 50MK K Elin Engström Umara Sports Club 1993 7 80,50 km80,50 k 10:34:04 7:53 min/km7:53 /k
7 50MK K Ulrika Wikner Fair trade Runners 1963 6 69,00 km69,00 k 8:03:47 7:01 min/km7:01 /k
8 50MK K Coyntha Sedvall Åtvidaberg 1964 6 69,00 km69,00 k 10:17:38 8:57 min/km8:57 /k
9 50MK K Latifa Gharbi Team Nordic Trail 1971 6 69,00 km69,00 k 10:34:10 9:11 min/km9:11 /k
10 50MK K Anne-Lie Nielsen Akele 1970 5 57,50 km57,50 k 9:05:49 9:30 min/km9:30 /k
11 50MK K Elin Ragnarsson Dark Trail Runners 1989 5 57,50 km57,50 k 10:48:31 11:17 min/km11:17 /k
12 50MK K Jënni Jalonen Team Nordic Trail 1993 4 46,00 km46,00 k 4:32:26 5:55 min/km5:55 /k
13 50MK K Ragnhild Audestad Romerike Ultraløperklubb, NO 1965 3 34,50 km34,50 k 4:03:53 7:04 min/km7:04 /k
14 50MK K Eleonore Hammare Maskrosjoggarna 1969 2 23,00 km23,00 k 3:04:01 8:00 min/km8:00 /k
15 50MK K Susanne Lindgren Åtvidaberg 1962 0 -- 0:00 --
50 MILES HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MM M Fredrik Danielsson Hammerdals IF 1984 7 80,50 km80,50 k 7:17:42 5:26 min/km5:26 /k
2 50MM M Anders Thorn Bengtsfors BoIS / Rainbowrunners 1966 7 80,50 km80,50 k 7:32:54 5:38 min/km5:38 /k
3 50MM M Andreas Ribbefjord Oregano Project 1978 7 80,50 km80,50 k 7:47:25 5:48 min/km5:48 /k
4 50MM M Thomas Sundtoft Uppsala Multisport 1983 7 80,50 km80,50 k 7:57:10 5:56 min/km5:56 /k
5 50MM M Janne Aho Ultralöpers 1982 7 80,50 km80,50 k 8:19:31 6:12 min/km6:12 /k
6 50MM M Jonas Wängberg Västerås LK 1972 7 80,50 km80,50 k 8:23:24 6:15 min/km6:15 /k
7 50MM M Magnus Westerlund Enköpings Cykelklubb 1976 7 80,50 km80,50 k 8:26:59 6:18 min/km6:18 /k
8 50MM M Christer Tinnerhlm Bålsta IK 7 80,50 km80,50 k 8:33:22 6:23 min/km6:23 /k
9 50MM M Christer Tinnerholm Bålsta IK 7 80,50 km80,50 k 8:33:22 6:23 min/km6:23 /k
10 50MM M Andreas Kling Danderyds Sjukhus IF 1982 7 80,50 km80,50 k 8:38:26 6:26 min/km6:26 /k
11 50MM M Oscar Maturana Fear of God 1986 7 80,50 km80,50 k 8:42:59 6:30 min/km6:30 /k
12 50MM M Sten Åke Wallentin OK Kroppefjäll 1963 7 80,50 km80,50 k 8:54:15 6:38 min/km6:38 /k
13 50MM M Henrik Gustafsson Nynäshamn Långdistansklubb 1977 7 80,50 km80,50 k 8:58:55 6:42 min/km6:42 /k
14 50MM M Costin Morariu C.S. Alternative TM 1977 7 80,50 km80,50 k 9:02:06 6:44 min/km6:44 /k
15 50MM M Markus Grönroos Tjalve IF Norrköping 1979 7 80,50 km80,50 k 9:08:20 6:49 min/km6:49 /k
16 50MM M Fredrik Erlandsson IFK Mariehamn 1978 7 80,50 km80,50 k 9:12:33 6:52 min/km6:52 /k
17 50MM M Daniel Lilliehöök IFK Lidingö 1971 7 80,50 km80,50 k 9:15:17 6:54 min/km6:54 /k
18 50MM M Daniel Zetqvist IF Linnea 7 80,50 km80,50 k 9:16:43 6:55 min/km6:55 /k
19 50MM M Martin Lindstam Bengans Brassar 1996 7 80,50 km80,50 k 9:31:08 7:06 min/km7:06 /k
20 50MM M Niklas Alm Ingen klubb 1987 7 80,50 km80,50 k 9:34:31 7:08 min/km7:08 /k
21 50MM M Martin Eklund Enebyberg 1975 7 80,50 km80,50 k 9:40:52 7:13 min/km7:13 /k
22 50MM M Niklas Johansson Riksgäldens IF 1968 7 80,50 km80,50 k 9:41:24 7:13 min/km7:13 /k
23 50MM M Lucas Lagergren Fallskärmsklubben dala 1988 7 80,50 km80,50 k 9:44:28 7:16 min/km7:16 /k
24 50MM M Björn Tjus Team Nordic Trail 1988 7 80,50 km80,50 k 9:46:54 7:17 min/km7:17 /k
25 50MM M Erik Sundström Morjärvs SK 1980 7 80,50 km80,50 k 9:51:18 7:21 min/km7:21 /k
26 50MM M Rikard Göthe Enebyberg Ultra Runners 1973 7 80,50 km80,50 k 10:00:16 7:27 min/km7:27 /k
27 50MM M Jérémie Johansson Stance juristbyrå 1980 7 80,50 km80,50 k 10:02:14 7:29 min/km7:29 /k
28 50MM M Matts Sjostedt Nuxi Data AB 1968 7 80,50 km80,50 k 10:06:13 7:32 min/km7:32 /k
29 50MM M Fredrik Minding Kullamannen 1980 7 80,50 km80,50 k 10:06:59 7:32 min/km7:32 /k
30 50MM M Lukas Lovén Lukas joggarcirkel 1974 7 80,50 km80,50 k 10:12:57 7:37 min/km7:37 /k
31 50MM M Kim Lunden AXA 1972 7 80,50 km80,50 k 10:26:19 7:47 min/km7:47 /k
32 50MM M Roger Svensson Ingen klubb 1976 7 80,50 km80,50 k 10:38:46 7:56 min/km7:56 /k
33 50MM M Christer Wikmark PPL Endurance Team 1975 7 80,50 km80,50 k 10:43:38 8:00 min/km8:00 /k
34 50MM M Kristoffer Oebius TCG Nordic 1975 6 69,00 km69,00 k 9:21:32 8:08 min/km8:08 /k
35 50MM M Carl Stael von Holstein TIS 1979 6 69,00 km69,00 k 9:39:25 8:24 min/km8:24 /k
36 50MM M Jocke Nordfeldt Team Nordic Trail 1980 5 57,50 km57,50 k 5:09:46 5:23 min/km5:23 /k
37 50MM M Jens Nilstam Hummelbävern 1974 5 57,50 km57,50 k 6:15:07 6:31 min/km6:31 /k
38 50MM M Jakob Jakobsson Glasrikets RC Nybro 1977 4 46,00 km46,00 k 5:16:48 6:53 min/km6:53 /k
39 50MM M Tomas Braziulius Asics Frontrunner UK 1989 3 34,50 km34,50 k 2:50:38 4:57 min/km4:57 /k
40 50MM M Mikael Skagerlind Ingen klubb 1984 3 34,50 km34,50 k 3:28:27 6:03 min/km6:03 /k
41 50MM M Johan Parkvall Stockholm 1974 3 34,50 km34,50 k 3:44:13 6:30 min/km6:30 /k
42 50MM M Christian Ekberg Huddinge 1972 3 34,50 km34,50 k 4:36:49 8:01 min/km8:01 /k
43 50MM M Andreas Flodin RMV Runners 1977 0 -- 0:00 --
44 50MM M William Rosenström Rolf Rally IK 1976 0 -- 0:00 --
45 50MM M Martin Svärd Svärd häst och hovslageri 1972 0 -- 0:00 --
46 50MM M Stefan Lodestad Tullinge Friidrottsförening 1974 0 -- 0:00 --
47 50MM M Klas Lavemark Ingen klubb 1974 0 -- 0:00 --
48 50MM M P Zetqvist IF Linnea 0 -- 0:00 --
50 MILES NATT
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MNM M Rickard Hillebrink Stockholm Gerillalöpare 1967 0 -- 10:00:00 --
2 50MNM M Anders Widmark Heja Sport 1973 0 -- 10:00:00 --
3 50MNM M Patrik Isaksson Spring För Livet 1979 0 -- 10:00:00 --
4 50MNM M Jesper Flink Snotrockets endurance society 1970 0 -- 10:00:00 --
5 50MNM M Axel Stattin Vegan Runners IK 1973 0 -- 10:00:00 --
6 50MNM M Mikael Hasselrot Run Raisers 1974 0 -- 10:00:00 --
7 50MNM M Anders Hagman Bubbelpoolen IF 1972 0 -- 10:00:00 --
8 50MNM M Fredrik Forsström Yxsjöbergs IK 1971 0 -- 10:00:00 --
BACKYARD ULTRA
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 BY M Peter Skoglund Stuga77 IF 1980 25 167,65 km167,65 k 24:55:01 8:55 min/km8:55 /k
2 BY M Conny Svahn Springavilse 1976 24 160,94 km160,94 k 23:55:21 8:55 min/km8:55 /k
3 BY M Andreas Nygren Lonesome Runners 1985 19 127,41 km127,41 k 18:46:07 8:50 min/km8:50 /k
4 BY K Kristina Broman Borlänge LK 1978 18 120,71 km120,71 k 17:52:53 8:53 min/km8:53 /k
5 BY M Daniel George Ingen klubb 1976 17 114,00 km114,00 k 16:51:22 8:52 min/km8:52 /k
6 BY M Hans Hillner Huddinge AIS 1966 17 114,00 km114,00 k 16:54:37 8:54 min/km8:54 /k
7 BY M Magnus Lärke Stockholm 1973 17 114,00 km114,00 k 16:56:53 8:55 min/km8:55 /k
8 BY M Stefan Lyden Borlänge LK 1979 16 107,30 km107,30 k 15:49:23 8:51 min/km8:51 /k
9 BY K Clara Borg Segeltorp 1979 16 107,30 km107,30 k 15:57:32 8:55 min/km8:55 /k
10 BY M Emanuel Sidea Ingen klubb 1984 15 100,59 km100,59 k 14:55:21 8:54 min/km8:54 /k
11 BY M Johan Kling Stockholm 1984 15 100,59 km100,59 k 14:55:33 8:54 min/km8:54 /k
12 BY M Anton Harland Sörskogens IF 1984 15 100,59 km100,59 k 14:55:33 8:54 min/km8:54 /k
13 BY K Charlotta Sahlström Täby 1972 15 100,59 km100,59 k 14:56:32 8:55 min/km8:55 /k
14 BY M Morgan Johansson Team Ultrasweden LK 1974 13 87,18 km87,18 k 12:57:39 8:55 min/km8:55 /k
15 BY K Rakel Erla Sævarsdottir Romerike Ultraløperklubb, IS 1988 12 80,47 km80,47 k 11:45:49 8:46 min/km8:46 /k
16 BY M Patrik Hernwall Stockholm gerillalöpare //teamMalin <3 1966 12 80,47 km80,47 k 11:53:43 8:52 min/km8:52 /k
17 BY M Rikard Prüzelius Umara sports club 1961 12 80,47 km80,47 k 11:54:40 8:53 min/km8:53 /k
18 BY M Jan Söderkvist Ingen klubb 1960 6 69,00 km69,00 k 9:37:29 8:22 min/km8:22 /k
19 BY M Robert Jonsson Själa Runners 1972 10 67,06 km67,06 k 9:55:14 8:53 min/km8:53 /k
20 BY M Mathias Hjälm Marktema AB 1982 10 67,06 km67,06 k 9:55:35 8:53 min/km8:53 /k
21 BY M Carl Skarin Ingen klubb 1981 9 60,35 km60,35 k 8:53:37 8:50 min/km8:50 /k
22 BY M Mattias Falker Bålsta 1983 9 60,35 km60,35 k 9:05:38 9:02 min/km9:02 /k
23 BY K Thérese Eriksson Ingen klubb 1990 9 60,35 km60,35 k 9:07:27 9:04 min/km9:04 /k
24 BY K Linda Lönneberg Täby Orientering 1975 8 53,65 km53,65 k 7:45:52 8:41 min/km8:41 /k
25 BY M Herman Högström Byle 1975 8 53,65 km53,65 k 7:53:46 8:50 min/km8:50 /k
26 BY M Thomas Lindell Team Nordic Trail / OK Södertörn 1975 8 53,65 km53,65 k 8:15:44 9:14 min/km9:14 /k
27 BY M Daniel Löhr Team Nordic Trail 1974 8 53,65 km53,65 k 8:15:44 9:14 min/km9:14 /k
28 BY K Marie Augustsson Axa 1969 7 46,94 km46,94 k 6:44:07 8:37 min/km8:37 /k
29 BY M Olof Wennerfors Rensättra Runners 1969 7 46,94 km46,94 k 6:46:16 8:39 min/km8:39 /k
30 BY M Reine von Bortzell Axa Sports Club 1971 7 46,94 km46,94 k 6:49:57 8:44 min/km8:44 /k
31 BY M Ludvig Friberg Axa Sports Club 1982 7 46,94 km46,94 k 6:49:59 8:44 min/km8:44 /k
32 BY M Andreas Bäckman Klubblös 1975 7 46,94 km46,94 k 6:53:00 8:48 min/km8:48 /k
33 BY M Per-Göran Olofsson Uppsala lk 1968 7 46,94 km46,94 k 6:54:20 8:50 min/km8:50 /k
34 BY M Ivan Bretan Team Ultrasweden LK 1965 7 46,94 km46,94 k 7:05:01 9:03 min/km9:03 /k
35 BY M Jacob Johansson Loffes 1986 6 40,24 km40,24 k 5:47:56 8:39 min/km8:39 /k
36 BY K Elin Holst Holst Performance 1972 5 33,53 km33,53 k 4:49:03 8:37 min/km8:37 /k
37 BY M Peter Wikberg Järfälla CK 1968 5 33,53 km33,53 k 4:53:37 8:45 min/km8:45 /k
38 BY K Karin Norden TSM Running 1959 5 33,53 km33,53 k 4:54:50 8:48 min/km8:48 /k
39 BY M Alf Pettersson Stuga77 IF 1987 4 26,82 km26,82 k 3:51:21 8:37 min/km8:37 /k
40 BY K Lena Hultberg Team Club Running Sweden 1971 4 26,82 km26,82 k 3:56:38 8:49 min/km8:49 /k
41 BY K Helena Ahlqvist Sollentuna 1975 4 26,82 km26,82 k 3:56:38 8:49 min/km8:49 /k
42 BY K Petra Sporre RosaSkrot 1973 3 20,12 km20,12 k 2:51:37 8:32 min/km8:32 /k
43 BY M Richard Ahlqvist Sollentuna 1973 3 20,12 km20,12 k 2:53:14 8:37 min/km8:37 /k
44 BY K Veroniqa Sjöquist Team Snigel 1976 3 20,12 km20,12 k 2:56:54 8:48 min/km8:48 /k
45 BY K Gunilla Kidmark Spring 1971 2 13,41 km13,41 k 1:52:16 8:22 min/km8:22 /k
46 BY M Niclas Barck Sats 1979 1 6,71 km6,71 k 49:10 7:20 min/km7:20 /k
47 BY M Sten Orsvärn Stockholms LDK 1962 0 -- 16:00:00 --
48 BY M Anders Mörch Stuga77 IF 1980 0 -- 16:00:00 --
49 BY M Erik Jerilgard Stuga77 IF 1982 0 -- 16:00:00 --
50 BY M Fredrik Lindahl Ingen klubb 1973 0 -- 16:00:00 --
51 BY M Andreas Juhlin Täby 1974 0 -- 16:00:00 --
52 BY M Lars Persson Hummelbävern 1963 0 -- 16:00:00 --
53 BY K Liselott Silwer Runacademy 1964 0 -- 16:00:00 --
54 BY K Nina Eibring Kristinehamn Multisport 1972 0 -- 16:00:00 --
55 BY M Torbjörn Gyllebring Team Nordic Trail 1981 0 -- 16:00:00 --
 
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 NAMN Klassnamn Klubbnamn Personnummer 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden
Senast uppdaterad 2018-04-21 21:00:46