Karlstad 6 timmars 2020

Den 1:a februari är det återigen dags för vinterklassikern Karlstad 6 timmars inomhus. Loppet går på en 200 meter långa varvbana i Våxnäshallen.

Läs mer om tävlingen på IF Götas hemsida
Historik
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Karolina Biwall Hellman Västerås LK 1979 340 65,99 km65,99 k 5:59:22 5:27 min/km5:27 /k
2 6HK K Hannah Wallman Långviks Löparsällskap 1975 317 61,54 km61,54 k 5:59:08 5:50 min/km5:50 /k
3 6HK K Nina Eibring Team Altra 1974 313 60,61 km60,61 k 5:59:53 5:56 min/km5:56 /k
4 6HK K Sofie Leo IF Göta 1983 312 60,56 km60,56 k 5:59:08 5:56 min/km5:56 /k
5 6HK K Jennie Grahn Karlskoga friidrott 1976 292 56,60 km56,60 k 5:59:39 6:21 min/km6:21 /k
6 6HK K Anna Karlsson Vretstorp if 1982 289 55,95 km55,95 k 5:59:59 6:26 min/km6:26 /k
7 6HK K Sofia Kay LK TV88 1976 281 54,48 km54,48 k 5:59:34 6:36 min/km6:36 /k
8 6HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 274 53,04 km53,04 k 6:00:01 6:47 min/km6:47 /k
9 6HK K Karin Strid Kristinehamn Multisport 1958 273 53,00 km53,00 k 5:58:57 6:46 min/km6:46 /k
10 6HK K Emma Holmbro Stockholms gerillalöpare 1977 271 52,47 km52,47 k 5:59:45 6:51 min/km6:51 /k
11 6HK K Cathrin Forssten Sisu Forshaga 1961 267 51,83 km51,83 k 5:59:06 6:56 min/km6:56 /k
12 6HK K Kristina Sörensen Sundbybergs IK 1960 244 47,34 km47,34 k 5:59:15 7:35 min/km7:35 /k
13 6HK K Marie Blommé Stockholm LDK 1967 244 47,28 km47,28 k 5:59:45 7:37 min/km7:37 /k
14 6HK K Frida Böhm Vårgårda 1981 229 44,50 km44,50 k 5:59:01 8:04 min/km8:04 /k
15 6HK K Elin Töllborg Team T 1986 186 36,05 km36,05 k 5:59:10 9:58 min/km9:58 /k
16 6HK K Birgitta Eriksson Karlstad 1957 177 34,44 km34,44 k 5:58:08 10:24 min/km10:24 /k
17 6HK K Linda Nilsson Karlstad 1975 174 33,67 km33,67 k 3:43:13 6:38 min/km6:38 /k
18 6HK K Anna Andersson Team blåbär 1977 173 33,62 km33,62 k 5:58:59 10:41 min/km10:41 /k
19 6HK K Ulla Lembke Teamfakta 1959 131 25,34 km25,34 k 4:02:16 9:34 min/km9:34 /k
20 6HK K Annica Johansson Team Snigel 1973 125 24,18 km24,18 k 4:00:08 9:56 min/km9:56 /k
21 6HK K Susanne Saxvold Team blåbär 1975 100 19,34 km19,34 k 4:07:37 12:48 min/km12:48 /k
22 6HK K Maria Forsberg BRUNSKOG 1964 0 -- 0:00 --
23 6HK K Marie Blommé IF Linnéa 1967 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M André Rangelind IF Göta Karlstad 1991 413 80,06 km80,06 k 5:59:10 4:29 min/km4:29 /k
2 6HM M Johan Segerström Team Anypace Sweden 1979 391 75,87 km75,87 k 5:59:27 4:44 min/km4:44 /k
3 6HM M David Blecko Råda IK 1990 389 75,39 km75,39 k 5:59:45 4:46 min/km4:46 /k
4 6HM M Per Alsterdal Special-Elektronik 1977 377 73,15 km73,15 k 5:59:21 4:55 min/km4:55 /k
5 6HM M Jimmy Sandsten Merrell 1975 367 71,18 km71,18 k 5:57:26 5:01 min/km5:01 /k
6 6HM M Rickard Rosenblom Göteborg 1976 326 63,13 km63,13 k 5:59:56 5:42 min/km5:42 /k
7 6HM M Fredrik Nilsson Åmål Multisport 1974 323 62,62 km62,62 k 5:59:42 5:45 min/km5:45 /k
8 6HM M Jan Olsson Team Futten 1970 316 61,31 km61,31 k 5:59:12 5:52 min/km5:52 /k
9 6HM M Torbjörn Sjölander Örebro AIK 1961 314 60,94 km60,94 k 5:59:07 5:54 min/km5:54 /k
10 6HM M Anders Götmark Örebro 1979 314 60,84 km60,84 k 5:59:44 5:55 min/km5:55 /k
11 6HM M Petter Möller Special-Elektronik 1986 313 60,62 km60,62 k 5:59:52 5:56 min/km5:56 /k
12 6HM M Ola Lindelöf Västerås LK. 1968 312 60,47 km60,47 k 5:59:41 5:57 min/km5:57 /k
13 6HM M Christer Berggren Söndagshomies 1974 311 60,22 km60,22 k 5:59:31 5:58 min/km5:58 /k
14 6HM M Jens Berkler Sundbyberg 1972 303 58,76 km58,76 k 5:59:29 6:07 min/km6:07 /k
15 6HM M Rikard Edgren Rosenfot 1972 302 58,49 km58,49 k 5:59:44 6:09 min/km6:09 /k
16 6HM M Christian Göransson Karlstad 1979 300 58,16 km58,16 k 5:59:38 6:11 min/km6:11 /k
17 6HM M Mattias Edlund Karlstad 1984 298 57,83 km57,83 k 5:59:29 6:13 min/km6:13 /k
18 6HM M Håkan Nyman Team Nordic Trail Norrköping 1973 296 57,41 km57,41 k 5:59:22 6:16 min/km6:16 /k
19 6HM M Magnus Nilsson Johanneshov 1966 292 56,69 km56,69 k 5:59:05 6:20 min/km6:20 /k
20 6HM M David Hjälmarlycka Götlunda IF 1979 290 56,19 km56,19 k 5:59:44 6:24 min/km6:24 /k
21 6HM M Magnus Sällström Team Sällström 1965 287 55,60 km55,60 k 5:59:06 6:28 min/km6:28 /k
22 6HM M Jakob Fors Söndagshomies 1974 286 55,40 km55,40 k 5:58:45 6:29 min/km6:29 /k
23 6HM M Peter Lembke Teamfakta 1971 283 54,89 km54,89 k 5:59:26 6:33 min/km6:33 /k
24 6HM M Anders Segerström Bromma 1985 276 53,57 km53,57 k 5:59:28 6:43 min/km6:43 /k
25 6HM M Lasse Jutemar SOK Knallen 1956 272 52,82 km52,82 k 5:59:09 6:48 min/km6:48 /k
26 6HM M Peter Gustavsson Lidman Grillstad Raiders 1965 271 52,53 km52,53 k 5:59:37 6:51 min/km6:51 /k
27 6HM M Håkan Zehler Brudpiga RK 1973 270 52,27 km52,27 k 5:59:57 6:53 min/km6:53 /k
28 6HM M Mikael Linton Karlstad 1977 266 51,64 km51,64 k 5:59:08 6:57 min/km6:57 /k
29 6HM M Tomas Hörnqvist LK TV88 1969 262 50,87 km50,87 k 5:59:13 7:04 min/km7:04 /k
30 6HM M Janne Cygnel Järfälla 1958 262 50,76 km50,76 k 5:59:47 7:05 min/km7:05 /k
31 6HM M Anders Möller Långviks Löparsällskap 1974 261 50,71 km50,71 k 5:59:08 7:05 min/km7:05 /k
32 6HM M Sten Orsvärn Stockholm LDK 1962 259 50,14 km50,14 k 4:17:15 5:08 min/km5:08 /k
33 6HM M Erlend Leganger Tomter 1963 259 50,14 km50,14 k 5:51:16 7:00 min/km7:00 /k
34 6HM M Magnus Roxvret Sweden runners 1972 249 48,24 km48,24 k 5:59:49 7:28 min/km7:28 /k
35 6HM M Kristian Waalen Spiridon LLL 1949 244 47,23 km47,23 k 5:50:24 7:25 min/km7:25 /k
36 6HM M Morgan Sällström Västerås LK 1962 241 46,68 km46,68 k 5:59:52 7:43 min/km7:43 /k
37 6HM M Bengt Dolk Team Ultrasweden LK 1957 238 46,07 km46,07 k 4:25:38 5:46 min/km5:46 /k
38 6HM M Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 1950 237 45,90 km45,90 k 5:59:43 7:50 min/km7:50 /k
39 6HM M Åke Dahllöf STOCKHOLM 1971 236 45,78 km45,78 k 5:59:12 7:51 min/km7:51 /k
40 6HM M John Naeslund Grillstad Raiders 1967 230 44,64 km44,64 k 5:58:55 8:02 min/km8:02 /k
41 6HM M Ulf Carlson IFK Nora 1967 219 42,39 km42,39 k 4:18:25 6:06 min/km6:06 /k
42 6HM M Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK 1965 219 42,39 km42,39 k 5:06:00 7:13 min/km7:13 /k
43 6HM M Lennart Skoog Stenungsunds OK 1946 218 42,20 km42,20 k 5:27:42 7:46 min/km7:46 /k
44 6HM M Mattias Backman Lonesome Runners 1970 200 38,74 km38,74 k 5:59:48 9:17 min/km9:17 /k
45 6HM M Calle Rasmussen IF Göta 1972 68 13,14 km13,14 k 1:28:08 6:43 min/km6:43 /k
46 6HM M Owe Gustavsson LK 42195+ 1956 39 7,52 km7,52 k 1:00:47 8:05 min/km8:05 /k
47 6HM M Bengt Göransson Falu IK 1960 35 6,74 km6,74 k 1:02:40 9:18 min/km9:18 /k
48 6HM M Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1952 0 -- 0:00 --
49 6HM M Ledig 1 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
50 6HM M Ledig 3 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
51 6HM M Rickard Svensson Herrljunga SK Skid o OL 1985 0 -- 0:00 --
52 6HM M Ledig 2 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
53 6HM M Jesper Löfvenborg Team Skoglöfs Bil IF 1976 0 -- 0:00 --
54 6HM M Lars Almqvist IFK Helsingborg 1951 0 -- 0:00 --
55 6HM M Stefan Larsson Filipstads Långlöpning 1966 0 -- 0:00 --
56 6HM M Ledig 4 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
57 6HM M Ledig 5 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
58 6HM M Ledig 6 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
59 6HM M Ledig 7 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
60 6HM M Thomas Larsson Kristinehamns OK 1960 0 -- 0:00 --
61 6HM M Ledig 8 Ingen klubb 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden