Dam Sprint |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Dam Sprint |
1 |
507 |
Elsa Nilsson |
Dalregementets IF |
1:13:00 |
|
Dam Sprint |
2 |
508 |
Lena Ericsson |
Terrible Tuesdays Triathlon Club |
1:16:00 |
|
Dam Sprint |
3 |
519 |
Petra Westman |
Falu simsällskap |
1:22:00 |
|
Dam Sprint |
4 |
512 |
Nora Forsman |
Vansbro AIK simklubb |
1:25:00 |
|
Dam Sprint |
5 |
514 |
Emma Johansson |
Västerås simsällskap |
1:27:00 |
|
Dam Sprint |
6 |
590 |
Josefin Bergström |
Team SU |
1:29:00 |
|
Dam Sprint |
7 |
573 |
Lovisa Qvarnström |
Vansbro AIK sim |
1:30:00 |
|
Dam Sprint |
8 |
598 |
Cecilia Reutherborg |
Kalasvillan |
1:31:00 |
|
Dam Sprint |
9 |
591 |
Alva Rydelius |
? |
1:32:00 |
|
Dam Sprint |
10 |
574 |
Karlsson |
OK Borgen |
1:33:00 |
|
Dam Sprint |
11 |
607 |
Anna |
Kantvind.se |
1:34:00 |
|
Dam Sprint |
12 |
584 |
Linda Hånell |
Gävle Triathlonklubb |
1:34:00 |
|
Dam Sprint |
13 |
506 |
Linnea Steiner |
Colting Borssén triathlonklubb |
1:36:00 |
|
Dam Sprint |
14 |
562 |
Törnqvist |
SLIK |
1:36:00 |
|
Dam Sprint |
15 |
609 |
|
Smedjebacken |
1:37:00 |
|
Dam Sprint |
16 |
612 |
Catharina |
MalinDeMora |
1:37:00 |
|
Dam Sprint |
17 |
551 |
Alm |
AZIF |
1:39:00 |
|
Dam Sprint |
18 |
611 |
Anna Chiara |
Kais Mora |
1:41:00 |
|
Dam Sprint |
19 |
570 |
Petra Liersch |
Team Jernman |
1:41:00 |
|
Dam Sprint |
20 |
555 |
Mia Ekenstierna |
Sweden Runners IF |
1:42:00 |
|
Dam Sprint |
21 |
561 |
Gunilla Pousette |
Norra Stockholm Endurance |
1:42:00 |
|
Dam Sprint |
22 |
576 |
Olivia Gard |
Mora Triathlon |
1:44:00 |
|
Dam Sprint |
23 |
558 |
Stina Broman |
Gesunda |
1:46:00 |
|
Dam Sprint |
24 |
563 |
Mariek Sahlström |
Sundborns |
1:48:00 |
|
Dam Sprint |
25 |
547 |
Malin Nanninga |
Rättvik |
1:48:00 |
|
Dam Sprint |
26 |
544 |
Helena Ahlsén Gahns |
. |
1:48:00 |
|
Dam Sprint |
27 |
587 |
Linda Pollack |
Vansbro AIK simklubb |
1:49:00 |
|
Dam Sprint |
28 |
578 |
Evelina Gabrielsson |
Bruksvallarna |
1:49:00 |
|
Dam Sprint |
29 |
532 |
Jenny Viklund |
Stöcke TS Järnet |
1:49:00 |
|
Dam Sprint |
30 |
581 |
Marike Johansson |
Axa sport club |
1:50:00 |
|
Dam Sprint |
31 |
577 |
Lovisa Grinde |
Bruksvallarna |
1:50:00 |
|
Dam Sprint |
32 |
601 |
GIntare Amelin |
Kalasvillan |
1:50:00 |
|
Dam Sprint |
33 |
557 |
Alva Grigonyte |
Saltarö Joggers Triathlonklubb |
1:52:00 |
|
Dam Sprint |
34 |
589 |
Kerstin Gradstock |
vansbro |
1:52:00 |
|
Dam Sprint |
35 |
580 |
malin Löfroth |
CSK Ludvika Triathlon |
1:52:00 |
|
Dam Sprint |
36 |
588 |
Lagerberg |
VAIK simklubb |
1:53:00 |
|
Dam Sprint |
37 |
614 |
Carina |
Hålludden |
1:53:00 |
|
Dam Sprint |
38 |
550 |
Kerstin Larsson |
Östersund |
1:53:00 |
|
Dam Sprint |
39 |
585 |
Annika Enström |
Vansbro AIK simklubb |
1:56:00 |
|
Dam Sprint |
40 |
538 |
tilda Drakfors |
Falköpings AIK Skidor |
1:57:00 |
|
Dam Sprint |
41 |
541 |
Marit strömberg |
ludvika triatlon |
2:02:00 |
|
Dam Sprint |
42 |
567 |
ulla Andersson |
Älvdalen |
2:05:00 |
|
Dam Sprint |
43 |
542 |
Lina strömberg |
ludvika triatlon |
2:07:00 |
|
Dam Sprint |
44 |
566 |
Annelie Nyström |
Älvdalen |
2:09:00 |
|
Dam Sprint |
45 |
543 |
Jenny Bjurkull |
Team Nordic Trail Trosa |
2:14:00 |
|
Dam Sprint |
46 |
606 |
Emanuela Liljeblad |
Mora Triathlon |
2:16:00 |
|
Dam Sprint |
47 |
553 |
Petra Iancu |
Nacka |
2:17:00 |
|
Dam Sprint |
48 |
535 |
Anna Tallberg Alfredsson |
Rönninge |
2:18:00 |
|
Dam Sprint |
49 |
536 |
Ellinor Tallberg |
Södertälje |
2:34:00 |
|
Dam Sprint |
DNF |
501 |
Nellie Wallin |
Team powerwoman athletic club |
- |
|
Dam Sprint |
DNS |
539 |
Karin Hanberger |
Neilly McFly |
- |
|
Dam Sprint |
DNS |
560 |
Lotta Karlen |
Mellösa |
- |
|
Dam Sprint |
DNS |
572 |
Grundin |
Älvdalen |
- |
|
Herr Sprint |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herr Sprint |
1 |
509 |
Jesper Svensson |
Terrible Tuesdays Triathlon Club |
1:02:00 |
|
Herr Sprint |
2 |
520 |
Clas Björling |
Dalregementets IF |
1:09:00 |
|
Herr Sprint |
3 |
504 |
Mattias Edvardsson |
Axa Sports Club |
1:10:00 |
|
Herr Sprint |
4 |
515 |
Martin Bratt |
Mora CK |
1:10:00 |
|
Herr Sprint |
5 |
510 |
Luke Dragstra |
Trimate SK |
1:11:00 |
|
Herr Sprint |
6 |
516 |
Albin Augustsson |
CSK Ludvika |
1:12:00 |
|
Herr Sprint |
7 |
511 |
Andreas Hermansson |
Mora Triathlonklubb |
1:12:00 |
|
Herr Sprint |
8 |
503 |
Tobias Wallin |
I2 IF Karlstad |
1:12:00 |
|
Herr Sprint |
9 |
518 |
Daniel Swahn |
Väsby SS Triathlon |
1:17:00 |
|
Herr Sprint |
10 |
521 |
Erik Desmeules |
Dalregementets IF |
1:17:00 |
|
Herr Sprint |
11 |
579 |
Magnus Jansson |
Brudpiga |
1:17:00 |
|
Herr Sprint |
12 |
594 |
Peter Sennblad |
Hedemora friidrottsklubb |
1:20:00 |
|
Herr Sprint |
13 |
517 |
niklas kåvius |
stockholm city triathlon |
1:20:00 |
|
Herr Sprint |
14 |
540 |
Andreas Gunnerås |
Mora cykelklubb |
1:21:00 |
|
Herr Sprint |
15 |
513 |
Mikael Mattsson |
IFK sala |
1:21:00 |
|
Herr Sprint |
16 |
604 |
William Desmeules |
Dalregementats IF |
1:24:00 |
|
Herr Sprint |
17 |
505 |
Konstantin Gängel |
Bromma Simsällskap |
1:25:00 |
|
Herr Sprint |
18 |
556 |
Linus Roune |
Saltarö Joggers Triathlonklubb |
1:25:00 |
|
Herr Sprint |
19 |
595 |
Andreas Mattsson |
Mora CK |
1:26:00 |
|
Herr Sprint |
20 |
613 |
|
Hålludden |
1:27:00 |
|
Herr Sprint |
21 |
569 |
Daniel Karlsson |
AZIF |
1:28:00 |
|
Herr Sprint |
22 |
575 |
Fredrik Marken |
Östersund triathlon |
1:28:00 |
|
Herr Sprint |
23 |
597 |
Joakim Källmark |
Kalasvillan |
1:28:00 |
|
Herr Sprint |
24 |
592 |
Daniel Hindemo |
Oxbergs IF |
1:28:00 |
|
Herr Sprint |
25 |
603 |
Thomas Heens |
Sveden Trä IF |
1:31:00 |
|
Herr Sprint |
26 |
534 |
Mats Lagerblad |
Mora CK |
1:31:00 |
|
Herr Sprint |
27 |
610 |
|
Mora CK |
1:32:00 |
|
Herr Sprint |
28 |
583 |
Peter Beronius |
(Moramast) |
1:32:00 |
|
Herr Sprint |
29 |
549 |
Andrè Norberg |
Östersund |
1:34:00 |
|
Herr Sprint |
30 |
586 |
Nicklas Kalitzki |
Vallentuna CK Triathlon |
1:34:00 |
|
Herr Sprint |
31 |
582 |
Clas Larsson |
Atlas Copco IF |
1:35:00 |
|
Herr Sprint |
32 |
600 |
Måns Rosen |
Kalasvillan |
1:37:00 |
|
Herr Sprint |
33 |
602 |
Christoffer Möller |
Kalasvillan |
1:38:00 |
|
Herr Sprint |
34 |
571 |
Andreas Christian Liersch |
Team Jernman |
1:40:00 |
|
Herr Sprint |
35 |
568 |
Mathew Key |
Mora |
1:41:00 |
|
Herr Sprint |
36 |
596 |
Jan-Erik Almkvist |
Axa Sports Club |
1:41:00 |
|
Herr Sprint |
37 |
599 |
David Sjöstedt |
Kalasvillan |
1:42:00 |
|
Herr Sprint |
38 |
593 |
Isak Sundberg |
Uppsala vindsurfingklubb |
1:44:00 |
|
Herr Sprint |
39 |
546 |
Elias Nordgren |
Team Flamingo |
1:50:00 |
|
Herr Sprint |
40 |
522 |
|
|
1:50:00 |
|
Herr Sprint |
41 |
548 |
Mikael Resare |
|
1:52:00 |
|
Herr Sprint |
42 |
554 |
Mikael Miglis |
Nacka |
1:52:00 |
|
Herr Sprint |
43 |
608 |
|
Mora |
2:05:00 |
|
Herr Sprint |
44 |
565 |
Peter Nyström |
Älvdalen |
2:09:00 |
|
Herr Sprint |
45 |
605 |
Johan Lisspers |
IFK Mora |
2:23:00 |
|
Herr Sprint |
46 |
552 |
Magnus Hammarström |
Ingen |
2:45:00 |
|
Herr Sprint |
DNS |
502 |
Stefan Wallin |
Dalregementets If Triathlon |
- |
|
Herr Sprint |
DNS |
533 |
Erik Swedlund |
Örebro AIK |
- |
|
Herr Sprint |
DNS |
537 |
David Hedberg |
MIT Tough Team |
- |
|
Herr Sprint |
DNS |
545 |
Bud Viktor Dahl |
Team Bastedalen |
- |
|
Herr Sprint |
DNS |
559 |
Jonas Rosén |
Visit Dalarna |
- |
|
Herr Sprint |
DNS |
564 |
Mikael Ström |
Axa |
- |
|