Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Lerum 6/3/1-timmars 2019
Premiär för Lerums 6/3/1-timmars
Läs mer om tävlingen på
Team Ultraswedens hemsida
Historik
19 april 2024 | TEC 2024
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
1 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
1HK
Kmot
Wassberg Monika
Ingen klubb
1966
14
6,02 km
6,02 k
57:52
9:37 min/km
9:37 /k
1 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
1HM
Mmot
Ismail Rebin
Ingen klubb
18
7,41 km
7,41 k
58:51
7:57 min/km
7:57 /k
2
1HM
M40
Svensson Jonas
Ingen klubb
1979
0
-
-
0:00
-
-
3 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HK
K50
Schrewelius Boberg Camilla
Ingen klubb
1966
48
19,54 km
19,54 k
2:58:41
9:09 min/km
9:09 /k
2
3HK
Kmot
Sornyiam Suwanna
Lonesome Runners
1974
45
18,22 km
18,22 k
2:59:41
9:52 min/km
9:52 /k
3 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HM
M45
Nilsson Tobias
Lerum Friidrott
1974
105
42,42 km
42,42 k
2:58:47
4:13 min/km
4:13 /k
2
3HM
Mmot
Köhler Matthias
Lonesome Runners
1972
69
28,12 km
28,12 k
2:58:13
6:20 min/km
6:20 /k
3
3HM
M50
Fredlund Niklas
Team Ultrasweden LK
1965
63
25,40 km
25,40 k
2:58:15
7:01 min/km
7:01 /k
4
3HM
Mmot
von Bargen Didrik
Lekstorps IF
2006
25
10,20 km
10,20 k
1:15:44
7:26 min/km
7:26 /k
6 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HK
Ksen
Fredriksson Therese
SOK Knallen
1986
168
67,55 km
67,55 k
5:59:13
5:19 min/km
5:19 /k
2
6HK
K45
Larsson Cecilia
Ingen klubb
1973
134
53,81 km
53,81 k
5:59:55
6:41 min/km
6:41 /k
3
6HK
K40
Petersen Karolina
Ingen klubb
1979
117
47,10 km
47,10 k
5:59:26
7:38 min/km
7:38 /k
4
6HK
K55
Askengren Berg Annika
LK TV88
1960
115
46,20 km
46,20 k
5:57:00
7:44 min/km
7:44 /k
5
6HK
Kmot
Höglund Theresia
Lonesome Runners / Team Snigel
1978
99
39,85 km
39,85 k
5:59:35
9:01 min/km
9:01 /k
6
6HK
Kmot
Karlsson Lisa
Ingen klubb
1975
71
28,95 km
28,95 k
2:57:55
6:09 min/km
6:09 /k
7
6HK
K40
Sund Kristina
Team Snigel
1978
63
25,40 km
25,40 k
3:14:24
7:39 min/km
7:39 /k
8
6HK
K50
Jarl Marie
Håfreströms IF
1968
58
23,40 km
23,40 k
3:53:18
9:58 min/km
9:58 /k
6 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HM
M45
Larsson Fredrik
Dark Trail Runners
1970
170
68,37 km
68,37 k
5:59:07
5:15 min/km
5:15 /k
2
6HM
M40
Blomqvist Mikael
Dark Trail Runners
1976
158
63,48 km
63,48 k
5:59:35
5:40 min/km
5:40 /k
3
6HM
M40
Theander Daniel
Dark Trail Runners
1975
156
62,87 km
62,87 k
5:58:43
5:42 min/km
5:42 /k
4
6HM
M65
Elias Tony
Lerum Friidrott
1954
144
57,81 km
57,81 k
5:59:55
6:14 min/km
6:14 /k
5
6HM
Mmot
von Bargen Daniel
Lonesome Runners
1982
133
53,42 km
53,42 k
5:59:53
6:44 min/km
6:44 /k
6
6HM
M55
Strömvall Tomas
Lerum Friidrott
1960
131
52,60 km
52,60 k
5:59:57
6:51 min/km
6:51 /k
7
6HM
M50
Christoforidis Ioannis
Ingen klubb
1969
128
51,61 km
51,61 k
5:58:32
6:57 min/km
6:57 /k
8
6HM
M70
Waalen Kristian
Spiridon LLL
1949
127
51,31 km
51,31 k
5:57:48
6:58 min/km
6:58 /k
9
6HM
M45
Magnusson Rickard
Skogshjortarna
120
48,24 km
48,24 k
5:59:47
7:27 min/km
7:27 /k
10
6HM
M35
Källvik Viktor
Bil Nilsson
1989
117
47,05 km
47,05 k
5:59:39
7:39 min/km
7:39 /k
11
6HM
M45
Kristiansson Magnus
LK TV88
1972
113
45,40 km
45,40 k
5:56:59
7:52 min/km
7:52 /k
12
6HM
M70
Samuelsson Stig
Tjalve IF Norrköping
1947
108
43,40 km
43,40 k
5:33:44
7:41 min/km
7:41 /k
13
6HM
M65
Olausson Lars-Göran
Team Blekinge
1952
106
42,69 km
42,69 k
5:59:06
8:25 min/km
8:25 /k
14
6HM
M50
Hansen Joakim
VCR
1968
106
42,60 km
42,60 k
5:09:20
7:16 min/km
7:16 /k
15
6HM
M50
Hellberg Petri
Ingen klubb
1965
105
42,20 km
42,20 k
4:03:12
5:46 min/km
5:46 /k
16
6HM
M50
Jarl Roger
Håfreströms IF
1966
105
42,20 km
42,20 k
4:29:16
6:23 min/km
6:23 /k
17
6HM
M60
Aasbö Henrik
Rindal IL
1957
105
42,20 km
42,20 k
5:04:08
7:12 min/km
7:12 /k
18
6HM
M70
Skoog Lennart
Stenungsunds OK
1946
105
42,20 km
42,20 k
5:29:57
7:49 min/km
7:49 /k
19
6HM
Mmot
Connolly Thane
Ingen klubb
1977
89
35,81 km
35,81 k
5:59:53
10:03 min/km
10:03 /k
20
6HM
M55
Thiry Arthur
Ullevi Friidrott (Utby IK)
1960
79
31,94 km
31,94 k
2:58:35
5:35 min/km
5:35 /k
21
6HM
M45
Björcksson Johan
Ingen klubb
1974
79
31,86 km
31,86 k
2:59:40
5:38 min/km
5:38 /k
22
6HM
M45
Ohlsson Hans
Ellos IF
1971
65
26,24 km
26,24 k
2:59:39
6:51 min/km
6:51 /k
23
6HM
Msen
Sandgren Stephen
Lidköping
1988
0
-
-
0:00
-
-
24
6HM
M40
Eriksson Dan
Göteborg
1977
0
-
-
0:00
-
-
25
6HM
Msen
Kallin Marcus
Trollhättans IF Friidrott
1992
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden