5 marathon på 5 dagar 2017

Under Kristihimmelsfärdshelgen avgörs megamarathontävlingen 5 marathon på 5 dagar.
Loppet avgörs på en 1588 meter lång bana i Skatås i Göteborg. Starttider är onsdag 17:00, tors-söndag 10:00.

För mer information om tävlingen kolla Team Ultraswedens hemsida.

På den här sidan visar vi de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden

Senast uppdaterad 2019-08-24 16:31:12
 KlassNamnKlubbVarvDistansTidSnitt
6 TIMMARS DAMER
16HKK40-44Therese FalkRomerike Ultraløpeklubb13571,41 km71,41 k05:58:445:01 min/km5:01 m/k
26HKK45-49Marianne ÅrdalenGjerpen Idrettslag12566,08 km66,08 k05:58:505:26 min/km5:26 m/k
36HKK23-39Sofiia GranheimRomerikeultraløperklubb12163,93 km63,93 k05:59:045:37 min/km5:37 m/k
46HKK23-39Rakel Erla SævarsdottirRomerike Ultraløperklubb11962,87 km62,87 k05:59:085:43 min/km5:43 m/k
56HKK50-54Ninette BanounNordea / Romerike Ultraløperklubb11661,34 km61,34 k05:58:495:51 min/km5:51 m/k
66HKK45-49Hilde JohansenRomerike Ultraløperklubb/Hytteplan Sport11661,26 km61,26 k05:59:185:52 min/km5:52 m/k
76HKK40-44Jeanette VikaHolmestrand ultraløperklubb11561,01 km61,01 k05:57:405:52 min/km5:52 m/k
86HKK23-39Julie NordgårdPrivat11058,20 km58,20 k05:58:496:10 min/km6:10 m/k
96HKK50-54Bente Kvernstad HaugenRingebu-Fåvang skiklubb10857,06 km57,06 k05:59:166:18 min/km6:18 m/k
106HKK45-49Siw B NicolaisenRomerike Ultraløpeklubb10756,79 km56,79 k05:57:496:18 min/km6:18 m/k
116HKK55-59Marianne FøllingRomerike Ultraløperklubb10455,02 km55,02 k05:58:506:31 min/km6:31 m/k
126HKK45-49Karianne EkernRomerike Ultraløperklubb10254,02 km54,02 k05:58:516:39 min/km6:39 m/k
136HKK45-49Janne LeivestadPrivat10153,25 km53,25 k05:59:536:45 min/km6:45 m/k
146HKK55-59Åse Bergliot KvisgaardHytteplan Sport9952,59 km52,59 k05:57:396:48 min/km6:48 m/k
156HKK55-59Britt Irene VårvikPrivat9952,26 km52,26 k05:58:226:51 min/km6:51 m/k
166HKK65-69Tina HillkirkPrivat9751,56 km51,56 k05:56:416:55 min/km6:55 m/k
176HKK45-49Jeanette SolvangSkiLøperne/Follo løpeklubb9650,79 km50,79 k05:58:567:04 min/km7:04 m/k
186HKK40-44Tove HøvikRuns4choholate9650,66 km50,66 k05:59:297:06 min/km7:06 m/k
196HKK40-44Laila KristoffersenHoleværingen9550,53 km50,53 k05:57:367:05 min/km7:05 m/k
206HKK45-49Kristin ThoresenIngen9550,15 km50,15 k05:57:007:07 min/km7:07 m/k
216HKK40-44Kaija LangelandSmultringgjengen, Estland9449,66 km49,66 k05:59:307:14 min/km7:14 m/k
226HKK23-39Heidi GrønvollRomerike Ultraløperklubb9248,55 km48,55 k05:59:257:24 min/km7:24 m/k
236HKK45-49Aina GrimnesSmultringgjengen9248,52 km48,52 k05:59:557:25 min/km7:25 m/k
246HKK40-44Monica HolthSmultringgjengen9148,48 km48,48 k05:56:577:22 min/km7:22 m/k
256HKK40-44Camilla Friseid SkaugrudSmultringgjengen8947,08 km47,08 k05:59:067:38 min/km7:38 m/k
266HKK23-39Anja Meland KongslandPrivat8846,60 km46,60 k05:58:177:41 min/km7:41 m/k
276HKKLene NielsenPrivat8746,31 km46,31 k05:57:277:43 min/km7:43 m/k
286HKK45-49Edna GrepperudRomerike Ultraløperklubb8746,01 km46,01 k05:59:087:48 min/km7:48 m/k
296HKK23-39Isabel AarnesRomerike ultraløperklubb8645,43 km45,43 k05:58:277:53 min/km7:53 m/k
306HKK55-59Connie SchneiderPruvat8645,35 km45,35 k05:58:267:54 min/km7:54 m/k
316HKK23-39Evy Birgitte FossenHytteplan Sport8545,04 km45,04 k05:58:427:58 min/km7:58 m/k
326HKK23-39Monica NilsenPrivat8344,17 km44,17 k05:57:108:05 min/km8:05 m/k
336HKK45-49Tone KillengreenRomerike ultreallperklubb8142,81 km42,81 k05:59:118:23 min/km8:23 m/k
346HKK45-49Charlotte BarbullaSoonLøp8042,20 km42,20 k04:12:596:00 min/km6:00 m/k
356HKK50-54Elisabeth DjønneRingerike friidrettsklubb7941,89 km41,89 k05:58:328:34 min/km8:34 m/k
366HKK23-39Victoria Gaarder.7841,16 km41,16 k05:59:328:44 min/km8:44 m/k
376HKK18-19Amalie DagsvikPrivat6132,33 km32,33 k05:59:1811:07 min/km11:07 m/k
386HKK55-59Mona JulsrudNorges Musikkhøgskole4222,21 km22,21 k03:36:089:44 min/km9:44 m/k
396HKK45-49Elisabeth WestengenRomerike Ultraløperklubb4021,16 km21,16 k03:10:449:01 min/km9:01 m/k
406HKK45-49Suzette DammanNederland3820,10 km20,10 k03:04:099:10 min/km9:10 m/k
416HKK45-49Siv Hansenprivat2412,74 km12,74 k01:40:337:54 min/km7:54 m/k
426HKK23-39Ingvild AasheimPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
436HKK50-54Ragnhild AudestadRomerike ultraløperklub00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
446HKK23-39Hege Rasmussen EngeneRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
456HKK55-59Arild GundersenHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
466HKK40-44Jeanette GundersenKlippivei00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
476HKK20-22Karoline JohansenRomerike ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
486HKK45-49Christin Bassøe JørstadNei00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
496HKK45-49Gunn-Lene KarlsenHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
506HKK55-59Marianne NesjeRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
516HKK45-49Kathrine PaulsenPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
526HKK23-39Karolin PedersenKarolin00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
536HKK50-54Hilde Oline SelteHytteplan sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
546HKK23-39Sindre Sporild EngebakkenFLIR IL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
6 TIMMARS HERRAR
16HMM50-54Dag BernSK.Kraft14375,76 km75,76 k05:57:464:43 min/km4:43 m/k
26HMM65-69Lars Chr. DørumSpiridon13169,06 km69,06 k05:59:495:13 min/km5:13 m/k
36HMM23-39Jan Magnus BrevikSK Rye12968,34 km68,34 k05:57:435:14 min/km5:14 m/k
46HMM23-39Magnus ThorudRomerike Ultraløperklubb12364,81 km64,81 k06:00:005:33 min/km5:33 m/k
56HMM45-49Pål ThoresenTreungen IL12264,36 km64,36 k05:56:295:32 min/km5:32 m/k
66HMM50-54Ole Arne EiksundSK Vidar11862,30 km62,30 k05:59:305:46 min/km5:46 m/k
76HMM50-54Jan Olav DagsvikOgndal11761,75 km61,75 k05:59:135:49 min/km5:49 m/k
86HMM23-39Torbjørn Holden SøgaardSmultringgjengen11661,17 km61,17 k05:59:475:53 min/km5:53 m/k
96HMM45-49Tore MortensenRomerike Ultraløperklubb11661,14 km61,14 k05:59:585:53 min/km5:53 m/k
106HMM23-39Morten HarstadSmultringgjengen11460,57 km60,57 k05:57:215:54 min/km5:54 m/k
116HMM45-49Tore TandbergSmultringgjengen11159,02 km59,02 k05:57:296:03 min/km6:03 m/k
126HMM50-54Erik ØsterholtForrest Gump Running Club11058,20 km58,20 k05:58:406:10 min/km6:10 m/k
136HMM40-44Even NedbergRomerike Ultraløperklubb11058,03 km58,03 k05:59:476:12 min/km6:12 m/k
146HMM60-64Torbjørn RuudKirkens Nødhjelp10756,56 km56,56 k05:59:156:21 min/km6:21 m/k
156HMM23-39Yngve Johan TirevollTeam182510656,22 km56,22 k05:58:376:23 min/km6:23 m/k
166HMM23-39Vidar PettersenØstskogen bryggarlaug10555,78 km55,78 k05:57:536:25 min/km6:25 m/k
176HMM23-39Kjell Vidar OpdalPrivat10354,30 km54,30 k05:57:416:35 min/km6:35 m/k
186HMM23-39Fridtjof StalsbergRomerike Ultraløperklubb10253,97 km53,97 k05:58:596:39 min/km6:39 m/k
196HMM50-54Terje RundhaugenHytteplan sport10253,77 km53,77 k04:50:185:24 min/km5:24 m/k
206HMM50-54Tom-Rune BertelsenSK Kraft/Drammen Kickboxing klubb10052,81 km52,81 k05:59:326:48 min/km6:48 m/k
216HMM45-49Daniel SalvesenRomerike Ultraløperklubb/Gjerstad IL10052,79 km52,79 k05:59:426:49 min/km6:49 m/k
226HMM50-54Ragnar NygårdRomerike Ultraløperklubb/Høvik Jogg/Sportsmanden9952,23 km52,23 k05:59:256:53 min/km6:53 m/k
236HMMPeter LaskowskiPrivat9751,59 km51,59 k05:57:016:55 min/km6:55 m/k
246HMM55-59Borge RøstumRomerike Ultraløpeklubb9751,21 km51,21 k05:59:217:01 min/km7:01 m/k
256HMM70-74Kjell SkogvangSpiridon LLL9751,16 km51,16 k05:56:546:59 min/km6:59 m/k
266HMM45-49Tord ErtresvågPrivat9651,05 km51,05 k05:57:027:00 min/km7:00 m/k
276HMM40-44Lasse Tjugum AmundsenPrivat9650,82 km50,82 k05:58:457:04 min/km7:04 m/k
286HMM50-54Jon FrøylandSkjeberg CK9650,64 km50,64 k05:58:467:05 min/km7:05 m/k
296HMM50-54Tor Inge StokkeBærum kommune BKBIL - Datakameratene9650,61 km50,61 k05:59:587:07 min/km7:07 m/k
306HMM23-39Mattis BjerkePrivat9449,63 km49,63 k05:59:107:14 min/km7:14 m/k
316HMM55-59Per-Ola SaugnesFagerli B. I. L.9449,58 km49,58 k05:59:477:15 min/km7:15 m/k
326HMM65-69Knut KronstadRomerike Ultraløperklubb9349,43 km49,43 k05:57:227:14 min/km7:14 m/k
336HMM50-54Ståle BergbyHytteplan Sport8946,93 km46,93 k05:59:487:40 min/km7:40 m/k
346HMM70-74Kristian WaalenSpiridon LLL8846,50 km46,50 k05:58:397:43 min/km7:43 m/k
356HMM40-44Hans AndresenSp1 Ringerike Hadeland8645,82 km45,82 k05:56:277:47 min/km7:47 m/k
366HMM40-44Even KristoffersenHoleværingen8243,51 km43,51 k05:58:028:14 min/km8:14 m/k
376HMM60-64Henrik AasbøRindal IL8243,25 km43,25 k05:46:548:01 min/km8:01 m/k
386HMM50-54Lars VederPrivat8142,72 km42,72 k05:55:048:19 min/km8:19 m/k
396HMM55-59Dag Bjørn VårvikPrivat8042,27 km42,27 k05:57:158:27 min/km8:27 m/k
406HMM45-49Marius Solheimsmultringgjengen8042,20 km42,20 k03:32:315:02 min/km5:02 m/k
416HMM60-64Mons Ø TingelstadTynset if7841,21 km41,21 k05:59:158:43 min/km8:43 m/k
426HMM50-54Henning SundhaugenSmultringgjengen7841,14 km41,14 k05:59:288:44 min/km8:44 m/k
436HMM55-59Endre VindheimSpiridon LLL7338,69 km38,69 k05:57:559:15 min/km9:15 m/k
446HMM45-49Kristian DrolsumSmultringgjengen6936,44 km36,44 k05:59:519:52 min/km9:52 m/k
456HMM40-44Magnus MelfaldPrivat6534,36 km34,36 k04:38:218:06 min/km8:06 m/k
466HMM45-49Trond SkoglandSoon CK6534,31 km34,31 k04:05:517:10 min/km7:10 m/k
476HMM23-39Kasper KristoffersenRomerike Ultraløperklubb6031,68 km31,68 k03:33:476:45 min/km6:45 m/k
486HMM40-44Rune BergPrivat5931,15 km31,15 k04:00:247:43 min/km7:43 m/k
496HMM40-44Trond KristiansenSmultringgjengen5730,10 km30,10 k03:35:027:09 min/km7:09 m/k
506HMM45-49Bjørnar TybergSmultringgjengen5629,57 km29,57 k03:32:307:11 min/km7:11 m/k
516HMM23-39Ketil UstadHelgelandsmoen triatlonklubb5529,05 km29,05 k03:38:077:31 min/km7:31 m/k
526HMM23-39Eirik TP Pettersen21505126,94 km26,94 k02:37:185:50 min/km5:50 m/k
536HMM23-39Thomas Willy LindgrenRomerike Ultraløperklubb5026,42 km26,42 k02:18:235:14 min/km5:14 m/k
546HMM40-44Thomas DalenSmultringgjengen4925,89 km25,89 k02:13:135:09 min/km5:09 m/k
556HMM45-49Kjetil PedersenSmultringgjengen4825,36 km25,36 k03:19:417:52 min/km7:52 m/k
566HMM50-54Bjørn HytjanstorpRomerike Ultraløperklubb4825,36 km25,36 k04:01:529:32 min/km9:32 m/k
576HMM23-39Ruben Wang JensenTeam Hansen4423,26 km23,26 k02:48:297:15 min/km7:15 m/k
586HMM23-39Jan Billy AasTeam Sportsmanden/Drøbak maratonklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
596HMM50-54Tom-Erik JægersborgPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
606HMM50-54Bjørn Einar LarsenSkiLøperne / Marathon Maniacs00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
616HMM45-49Lars MøllerRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
626HMM23-39Espen Aas TonningGjerpen IF00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
636HMM55-59Stig WigumTEAM WIGUM00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k