Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Löpning
•
Tävlingar & Motionslopp
/
Änglamilen
•
3 inlägg
•
1910 visningar
•
Hur gör man med sina prylar?
Susann Tångeryd
1953 • Ängelholm
#1
•
15 maj 2013 - 23:17
Gilla
Klicka för att gilla
Nån som sprungit Änglamilen förut och kan tala om hur man gör med ev. jackor o annat som man kanske tar med (beroende på väder)? Jag cyklar till Hembygdsparken eftersom jag bara bor några kvarter därifrån och kommer inte att ha någon löparkompis (eller påhejare) där med bil som man kan lägga grejor i. Blir vädret ostadigt kanske man vill ta med sig en löparjacka eller nåt att ha ovanpå och visar det sig sen närmare starttiden att man inte behöver den, vad gör man då? Visserligen ska jag bara vara med på 5-kmrundan men ändå. Något tips?
Kinsei
1974 • Malmö
#2
•
16 maj 2013 kl 09:04
Gilla
Klicka för att gilla
Många lägger helt enkelt sina väskor i närheten av tälten där man får nummerlappen. Så brukar vi göra och det har aldrig varit något problem. Man behöver ju inte ha sin dyraste jacka med sig eller ladda väskan full med kontanter och elektronik.
Susann Tångeryd
1953 • Ängelholm
#3
•
16 maj 2013 kl 09:13
Gilla
Klicka för att gilla
Hej Kinsei och tack för ditt svar. Nej det blir ju ev. bara en tunn jacka och kanske en vattenflaska, inget mer. Har ett litet midjebälte på mig där jag har mobilen o cykelnyckeln. Får göra som du föreslår och hoppas det går bra.
Endast registrerade medlemmar kan posta inlägg till forumet.
Registrera dig här
eller logga in ovan.
Relaterade forumtrådar
Löpteknik prylar (Zoi)
prylar för att undvika det andra punkterings
Era favorit kläder/prylar?
Hållbara prylar för löpning
Bra prylar?
Stäng