Damer/Flickor Medeldistans Masters 35-39 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 35-39 |
1 |
4 |
Ingvild Lie Indergaard |
Oslofjord Triatlon |
4:17:19 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 40-44 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 40-44 |
1 |
9 |
Linda Steiner |
Coltingborssén Triathlonklubb |
4:56:21 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 45-49 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 45-49 |
1 |
14 |
Åsa Danell |
IK NocOut.se |
4:21:25 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 60-64 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Masters 60-64 |
1 |
22 |
Karin Strid |
Kristinehamns Multisport Klubb |
5:02:19 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Motion |
1 |
50 |
Elisabeth Schelin |
Umara sportsclub |
5:10:12 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Senior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Medeldistans Senior |
1 |
216 |
Jenny Nilsson |
Dalaregementets IF |
3:50:40 |
|
Damer/Flickor Medeldistans Senior |
2 |
65 |
Nicole Pelin |
Rooster Club Varberg |
3:58:29 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
1 |
94 |
Wilma Modig |
|
2:32:47 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
2 |
93 |
Emelie Lundin |
|
2:35:43 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
3 |
77 |
Carina Glawing |
|
2:37:10 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
4 |
91 |
Emilia Lindström |
ColtingBorssén triathlonklubb |
2:39:44 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
5 |
72 |
Solveig Dramstad |
Fredrikstad Triatlonklubb |
2:44:16 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
6 |
81 |
Carolina Höij |
Kristinehamn |
2:44:46 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
7 |
108 |
Klara Schiebe |
|
2:47:32 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
8 |
80 |
Elin Hultsten |
|
2:49:31 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
9 |
109 |
Lina Staf |
|
2:50:31 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
10 |
92 |
Lena Loncaric |
|
2:50:44 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
11 |
112 |
Tyra Thorn-Andersen |
|
3:04:16 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
12 |
85 |
Madeleine Jarnang |
|
3:07:11 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
13 |
114 |
Linda Wahlin |
Triathlon väst |
3:08:05 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
14 |
69 |
Maria Bergström |
|
3:14:28 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
15 |
70 |
Sandra Bergström |
|
3:17:48 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
16 |
71 |
Maren Dramstad |
Bauta Styrke |
3:22:13 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Motion |
17 |
103 |
Line Ravlo-Losvik |
|
3:47:14 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
1 |
239 |
Carolin Sedig |
Race & Shine |
2:23:30 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
2 |
137 |
Liduina van Sitteren |
Örebro AIK |
2:23:35 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
3 |
138 |
Elsa Wangsten |
Skruvstad IK |
2:29:31 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
4 |
213 |
Martina Karlsson |
Trimate SK |
2:41:27 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
5 |
139 |
Ulrika Wernståhl |
3City Triathlon |
2:46:00 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
6 |
240 |
Anneli Hilmersson |
3 City Triathlon |
2:46:48 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
7 |
126 |
Katrin Karlsson |
3City Triathlon |
2:58:20 |
|
Damer/Flickor Olympisk distans Senior |
DNF |
125 |
Karoline Johansen |
Fredrikstad triatlonklubb |
- |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
1 |
165 |
Amanda Johansson |
Karlstad simsällskap |
1:06:21 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
2 |
172 |
Emilia Lindström |
Colting Borssén Triathlonklubb |
1:10:32 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
3 |
145 |
Ulrika Andersson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:13:37 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
4 |
179 |
Nathalie Pettersson |
3City Triathlon |
1:13:54 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
5 |
184 |
Linda Steiner |
Coltingborssén Triathlonklubb |
1:18:16 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
6 |
143 |
Camilla Andersson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:19:07 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
7 |
178 |
Elin Persson |
|
1:20:05 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
8 |
167 |
Belinda Johansson |
|
1:20:30 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
9 |
168 |
Linda Karlsson |
|
1:21:34 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
10 |
153 |
Unn Marit Forrestad |
Oslofjord Triatlon |
1:23:31 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
11 |
144 |
Susanna Andersson |
|
1:23:39 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
12 |
146 |
Andrea Backhaus |
|
1:23:51 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
13 |
162 |
Ida Hultqvist |
|
1:24:34 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
14 |
176 |
AnnKristin Olsson |
Karlstad |
1:24:43 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
15 |
188 |
Hedda Ugland |
Soon Triathlonklubb |
1:27:15 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
16 |
166 |
Anna-Maria Johansson |
Gällivare Endurance Club |
1:30:31 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
17 |
147 |
elin dahlin |
I2IF |
1:34:10 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
18 |
157 |
Hanna Gjerde |
|
1:35:54 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
19 |
183 |
Anna Sjökvist |
|
1:37:48 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
20 |
190 |
Margareta Von Wachenfeldt |
|
1:39:52 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
21 |
181 |
Linda Pierre |
Please select |
1:40:14 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
22 |
242 |
Björg Stavis |
|
2:16:50 |
|
Damer/Flickor Sprint distans Motion |
DNF |
142 |
Jenny Andersen |
|
- |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39 |
1 |
2 |
Hans-Kristian Elvedal Larsen |
Sportsklubben Rye / Team Pure Science |
3:46:59 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39 |
2 |
3 |
Lars Holmberg |
Karlskrona Simsällskap |
3:56:02 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 35-39 |
3 |
5 |
Kalle Wickström |
Colting Borrsén Triathlonklubb |
4:14:08 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44 |
1 |
6 |
Øystein Gabrielsen |
Holmenkollen CK |
3:50:29 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44 |
2 |
7 |
erik johansen |
Nedre Eiker Svømmeklubb |
4:04:58 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44 |
3 |
8 |
Martin Kjellström |
3City Triathlon |
4:10:32 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 40-44 |
4 |
10 |
Åsmund Stormo |
Drammen Triathlon Club |
4:13:45 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49 |
1 |
12 |
Ragnar Crona |
Ik Granit |
3:37:56 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49 |
2 |
13 |
Fredrik Danell |
IK NocOut.se |
4:01:41 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 45-49 |
3 |
15 |
Jerker Eriksson |
Kristinehamn multisport |
4:09:25 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 50-54 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 50-54 |
1 |
17 |
Ole Asbjørn Solberg |
Asker Triathlon Klubb |
3:58:55 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 50-54 |
2 |
18 |
Geir Strøm |
Langesund Triathlon klubb |
4:10:08 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59 |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59 |
1 |
21 |
Mark White |
Oslofjord Triatlon |
4:26:53 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59 |
2 |
19 |
François Diana |
Triathlon Väst |
4:29:57 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Masters 55-59 |
DNF |
20 |
Christer Svantesson |
Axa Sports Club |
- |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
1 |
48 |
Samuel Perini |
|
3:46:21 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
2 |
37 |
Johan Jönsson |
|
3:55:26 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
3 |
36 |
Ulf Johansson |
|
3:56:44 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
4 |
26 |
Jonas Andersson |
Norrköping Triathlon |
3:57:45 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
5 |
32 |
Emil Gunnarsson |
Exsitec AB |
3:59:31 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
6 |
51 |
Martin Similä |
I 2 IF Triathlon |
3:59:38 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
7 |
46 |
Tor Erik Olsen |
Teddy TV |
4:00:24 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
8 |
24 |
Erik Ahlepi |
Exsitec AB |
4:01:04 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
9 |
31 |
Sindre Fritzner |
Tromsø Triathlonklubb |
4:11:38 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
10 |
208 |
Mattias Brobjer |
|
4:13:18 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
11 |
28 |
Fredrik Bjørnebekk-Waagen |
Fredrikstad Triathlonklubb |
4:25:20 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
12 |
39 |
Christian Ljungström |
Kungsör Sportklubb |
4:27:55 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
13 |
38 |
Luftar Krasniqi |
|
4:32:09 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
14 |
29 |
Michael Bohm |
Team Simcoachen |
4:33:04 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
15 |
54 |
Martin Svensson |
AXA Sport Club |
4:34:04 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
16 |
23 |
Israel Acevedo |
Trafikverket Fritidsförbund |
4:39:36 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
17 |
27 |
Andreas Berg |
Mölnda Outdoor IF |
4:44:31 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
18 |
44 |
Mats Myrvold |
SK Rye Triatlon |
4:45:30 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
19 |
41 |
Andreas Lundén |
Västerås |
4:51:30 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
20 |
35 |
Fredrik Johansson |
IK Nocout.se |
4:52:15 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
21 |
47 |
Axel Pelling |
|
4:55:03 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
22 |
45 |
Daniel Måhl |
Näset Triathlonklubb |
5:02:09 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
23 |
34 |
Anders Jenséus |
Uddevalla Sim |
5:03:50 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
DNF |
57 |
Stein Ødegård |
|
- |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
DNF |
49 |
Svante Ramsthaler |
Colting Borssén Triathlonklubb |
- |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Motion |
DNF |
118 |
Egil Solstad |
Son Triathlonklubb |
- |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
1 |
62 |
Johan Kärner |
Dalregementets IF |
3:34:39 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
2 |
66 |
Viktor Urby |
SLK Oxelösund |
3:49:56 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
3 |
61 |
Glenn Hornset |
Hamar IL Triatlon |
3:54:56 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
4 |
60 |
Julien Bobet |
Julien BOBET |
4:06:59 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
5 |
67 |
Andreas Valdmaa |
Terrible Tuesdays Triathlon Club |
4:17:58 |
|
Herrar/Pojkar Medeldistans Senior |
DNF |
58 |
Linus Allvin |
Gnosjö FK |
- |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
1 |
97 |
Bjørn Nøstvik |
HALDEN Triathlonklubb |
2:09:14 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
2 |
113 |
Viktor Törneke |
|
2:14:26 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
3 |
104 |
Marnix Reedijk |
Västerås Simsällskap |
2:14:48 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
4 |
96 |
Thomas Nakken |
Halden Triathlon |
2:15:05 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
5 |
105 |
Loïc Riedi |
|
2:19:20 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
6 |
73 |
Fredrik Eriksson |
I2 IF |
2:19:30 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
7 |
244 |
Jörgen Aldén |
|
2:20:03 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
8 |
222 |
Erik Sundström |
Set Sail IF |
2:21:46 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
9 |
101 |
Mårten Prézent |
Hemsö IF |
2:24:47 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
10 |
100 |
Martin Prézent |
Hemsö IF |
2:26:59 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
11 |
86 |
Micke Jern |
Cx3 karlstad |
2:29:33 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
12 |
53 |
Carl Sunde |
Donkeys triathlon |
2:29:47 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
13 |
209 |
Fabian Dahlström |
3City Triathlon |
2:34:07 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
14 |
214 |
Kristoffer Lidbrandt |
AXA Sports Club |
2:35:17 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
15 |
76 |
Konrad Fugas |
SSK Skjetten Svømming |
2:37:09 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
16 |
88 |
Pierre Lavaine |
|
2:37:44 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
17 |
90 |
Alexander Lidbrandt |
Cygnus Triathlon |
2:37:59 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
18 |
210 |
Anton Enberg |
Falun.Borlänge SK |
2:38:44 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
19 |
211 |
Rickard Gustafsson |
Kongsberg IF |
2:40:25 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
20 |
79 |
Thomas Holmesland |
Oslofjord Triatlon |
2:42:04 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
21 |
106 |
Erlend Ringsgård |
Fredrikstad Triatlonklubb |
2:46:17 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
22 |
110 |
Klaus Stein |
Arvika Simsällskap |
2:48:12 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
23 |
102 |
Fredrik Rahm |
|
2:49:23 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
24 |
87 |
Jaroslaw Kurpisz |
Team Livets Vann |
2:57:15 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
25 |
98 |
Tomas Pereyra |
Strömstad |
2:58:49 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
26 |
95 |
Andreas Mårtensson |
|
3:13:56 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
27 |
243 |
Peter Stavis |
Drammen Triathlon Club |
3:41:03 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
28 |
74 |
Gabriel Eriksson |
Trafikverket fritidsförening |
4:09:19 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
DNF |
89 |
Fredrik Lerfald |
Fredrikstad Triatlonklubb |
- |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Motion |
DNF |
99 |
Simon Poulsen |
|
- |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
1 |
225 |
Jonas Örarbäck |
Triathlon Väst |
1:59:35 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
2 |
59 |
Tommy Armani |
1989 |
2:03:00 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
3 |
124 |
Jonatan Hugemark |
TOT Triathlon Club |
2:07:09 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
4 |
107 |
Henrik Samdal |
Argon 18 Tri Team Norway |
2:07:36 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
5 |
134 |
Tommie Sjödin |
Hemsö IF |
2:10:21 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
6 |
140 |
Stefano Zanotto |
Nordstrand IF |
2:10:22 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
7 |
136 |
Marcin Sterpien |
CTS |
2:11:38 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
8 |
1 |
Thomas Andresen |
Fredrikstad Triatlonklubb |
2:12:29 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
9 |
116 |
Magnus Axelsson |
Colting Borsséns triathlonklubb |
2:14:44 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
10 |
64 |
Per Möller |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:15:57 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
11 |
117 |
Måns Bergenzaun |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:19:37 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
12 |
63 |
Love Ljungström |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:20:04 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
13 |
122 |
Anders Hinn |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:26:18 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
14 |
130 |
Jörgen Olofsson |
I2 IF Triathlon |
2:28:19 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
15 |
120 |
Espen Grindahl |
Fredrikstad Triatlonklubb, NOR |
2:28:31 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
16 |
68 |
Brian Alfaro |
Oslofjord triatlon |
2:28:32 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
17 |
218 |
Johan Ekbäck |
Hemsö IF |
2:29:17 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
18 |
141 |
Terje Ørås |
Fredrikstad triatlonklubb |
2:29:52 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
19 |
115 |
Linus Allvin |
Gnosjö FK |
2:29:56 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
20 |
131 |
Lennart Peterson |
3City Triathlon |
2:33:07 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
21 |
129 |
Nicklas Meijer |
Nicklas Meijer |
2:33:10 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
22 |
128 |
Richard Lindström |
Coltingborssén Triathlonklubb |
2:34:29 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
23 |
127 |
Björn Lindberg |
Stockholm City triathlon |
2:38:49 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
24 |
121 |
Christoph Hansen |
Kristinehamns Multisport |
2:42:04 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
25 |
119 |
Roger Elimä |
Roger Elimä |
2:49:37 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
26 |
132 |
Kristian Savolainen |
3City Triathlon |
2:49:55 |
|
Herrar/Pojkar Olympisk distans Senior |
DNF |
223 |
Carl Winberg |
Saltsjöbadens Triathlonsällskap |
- |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
1 |
150 |
Jostein Eidem |
Cityswip |
1:00:40 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
2 |
171 |
Jan Lindell |
I2 IF Triathlon Karlstad |
1:05:27 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
3 |
155 |
Edwin Franzén |
IFK Mora SK |
1:06:17 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
4 |
189 |
Tom Andres Utgaard-Haugbro |
Fredrikstad triathlon klubb. Purescience. Team Sag |
1:07:06 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
5 |
180 |
Patrik Pettersson |
I2 IF Triathlon |
1:07:38 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
6 |
163 |
Jan Erik Hyllseth |
Soon Triathlonklubb |
1:07:55 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
7 |
84 |
David Jack |
Gällivare Endurance |
1:10:47 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
8 |
245 |
Stefan Wiker |
|
1:10:51 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
9 |
241 |
Tomas Blomqvist |
|
1:13:30 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
10 |
158 |
Claes Hallquist |
I2 IF Triathlon |
1:13:33 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
11 |
174 |
Martin Sode Nielsen |
|
1:13:49 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
12 |
159 |
Roger Hallstensen |
Soontriathlonklubb |
1:14:06 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
13 |
187 |
Eskild Ugland |
Soon Triathlonklubb |
1:18:25 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
14 |
160 |
Mikael Hasselgren |
Karlstad Simsällskap |
1:20:27 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
15 |
215 |
Fredrik Lönnberg |
Skoghall |
1:20:49 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
16 |
191 |
Lars Westgård |
Elverum svømmehall |
1:21:19 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
17 |
175 |
Fredrik Olausson |
I2 IF |
1:22:08 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
18 |
185 |
Kjell Gunnar Syversen |
|
1:26:11 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
19 |
177 |
Jörg Pareigis |
|
1:26:46 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
20 |
161 |
Joachim Hillebrand |
|
1:26:53 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
21 |
169 |
Kjetil Landheim |
Elverum svømmehall |
1:27:37 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
22 |
154 |
Johan Forsell |
|
1:28:58 |
|
Herrar/Pojkar Sprint distans Motion |
23 |
148 |
Daniel Dalerhult |
|
1:33:47 |
|