Resultat Sala Silverman 2019

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer Masters 35-39 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 35-39 år  184  Lisa Hermansson  Terrible Tuesdays Triathlon Clubb  4:19:31 
Damer Masters 35-39 år  189  Marie Sandberg  Julita Triathlon  4:26:10 
Damer Masters 35-39 år  187  Elin Genneby  IFK Sala  4:32:37 
Damer Masters 35-39 år  191  Maria Åhr  Umara Sports Club  4:38:56 
Damer Masters 35-39 år  193  Åsa Miemois  Knivsta CK Triathlon  4:59:23 
Damer Masters 35-39 år  188  Camilla Landén  Knowit IF  5:00:13 
Damer Masters 35-39 år  185  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  5:01:56 
Damer Masters 35-39 år  234  Sabina Nilsson  Frosta Multisport  5:03:27 
Damer Masters 35-39 år  190  Mariana Edge  SPIF  5:13:17 
Damer Masters 35-39 år  10  235  Jenny Willén  Stockholm City Triathlon  5:28:08 
Damer Masters 35-39 år  11  192  Martina Karlsson  Trimate SK  5:34:30 
Damer Masters 35-39 år  12  186  Karin Larsson  IFK SALA  5:41:30 
Damer Masters 40-44 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 40-44 år  198  Emma Malmberg  Race and Shine Sportsklubb  4:44:51 
Damer Masters 40-44 år  196  Helena Årstein  Athletic Club Saltlake  4:45:35 
Damer Masters 40-44 år  200  Ann Tufvander  Stockholm city triathlon  4:49:39 
Damer Masters 40-44 år  199  Helén Johnsson  CK Fix  5:01:16 
Damer Masters 40-44 år  197  Charlotte Hooft  IF Mantra Sport  5:04:48 
Damer Masters 40-44 år  238  Zarah Bjuremar  Örebro AIK  5:06:27 
Damer Masters 40-44 år  239  Emma Maclean/Bergqvist  IFK Sala  5:08:54 
Damer Masters 40-44 år  251  Åsa Wallinder  Västerås CK  5:18:29 
Damer Masters 40-44 år  201  Hannah Myerscough  Knowit IF  5:23:11 
Damer Masters 40-44 år  10  195  Malin Tornberg  TOT Triathlon  5:59:16 
Damer Masters 45-49 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 45-49 år  205  Malin Annebäck  Väsby SS Triathlon  4:45:22 
Damer Masters 45-49 år  209  Petra Kalström  KA3 IF  4:56:52 
Damer Masters 45-49 år  204  Cecilia Skånstad  Färjestadens Motion IF  5:00:51 
Damer Masters 45-49 år  206  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  5:02:09 
Damer Masters 45-49 år  202  Anja Lidgren Hannerz  Race and Shine Triathlon  5:34:41 
Damer Masters 45-49 år  210  Jenny Ögren  Stockholm City Triathlon  5:50:17 
Damer Masters 45-49 år  203  Mia Pousette  Norra Stockholm Endurance  6:07:51 
Damer Masters 45-49 år  208  Karin Eklund  IFK Sala  6:14:08 
Damer Masters 50-54 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 50-54 år  217  Susanne Åkerberg  Stockholm City Triathlon  4:40:33 
Damer Masters 50-54 år  216  Charlotta Nilsson  Velo Performance Racing Team  4:53:53 
Damer Masters 50-54 år  213  Annika Rehn  CKU6 Tri  4:55:06 
Damer Masters 50-54 år  212  Jannice Persson  Frosta Multsport  5:06:30 
Damer Masters 50-54 år  215  Carina Parment  terrible tuesdays  5:09:42 
Damer Masters 50-54 år  214  Mollie Nohave  KSS Karlskrona Triathlon  5:39:06 
Damer Masters 50-54 år  211  Åsa Revfalk  Stockholm City Triathlon  5:43:57 
Damer Masters 55-59 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 55-59 år  219  Lena Isgren  Triathlon Väst  5:13:39 
Damer Masters 55-59 år  218  Lena Tengstrand  Lidingö Triathlon  5:24:02 
Damer Masters 55-59 år  220  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  5:35:57 
Damer Masters 55-59 år  221  Liselott Silwer  Stockholm Långdistansklubb  6:25:23 
Damer Masters 60-64 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 60-64 år  223  Anna Karin Lepik  AXA Sports Club  5:52:32 
Damer Masters 65-69 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Masters 65-69 år  272  Lena Ericsson  Norrköping triathlon  6:40:13 
Damer Medeldistans Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Medeldistans Motion  468  Cathrine Axfors  AXA Sports Club  4:30:02 
Damer Medeldistans Motion  462  Maria Hammarling  Stockholm City Triathlon  4:58:27 
Damer Medeldistans Motion  440  Madeleine Ståhl  Klippofix STHLM  4:58:49 
Damer Medeldistans Motion  428  Anna-Stina Wiklund  Lidingö triathlon  5:22:12 
Damer Medeldistans Motion  454  Elina Näs  SPIF  5:27:35 
Damer Medeldistans Motion  469  Charlotte Rørdam  Norra Stockholm Endurance  5:27:51 
Damer Medeldistans Motion  409  Isabell Kjellberg  Väsby SS Triathlon  5:28:16 
Damer Medeldistans Motion  445  Alice Gustafsson  Munktrops bk  5:28:52 
Damer Medeldistans Motion  352  Kristin Göransson  AXA sportsclub  5:32:07 
Damer Medeldistans Motion  10  421  Evelina Hagelin  Team LeWa Sport  5:32:27 
Damer Medeldistans Motion  11  377  Malin Grant  IK Fyris  5:32:51 
Damer Medeldistans Motion  12  432  Jenny Andersson  Strängnäs triathlon  5:36:16 
Damer Medeldistans Motion  13  362  Lina Jans  Hagaby GoIF  5:36:47 
Damer Medeldistans Motion  14  307  Sofia Palmquist  Göteborg  5:38:20 
Damer Medeldistans Motion  15  387  Carina Stade  Sports Club Vallentuna  5:42:26 
Damer Medeldistans Motion  16  380  Isabelle Wright  Göteborg  5:44:13 
Damer Medeldistans Motion  17  386  Matilda Jakobsson Blom  Knivsta CK  5:49:04 
Damer Medeldistans Motion  18  457  Camilla Larsson  SLK Oxelösund  5:52:30 
Damer Medeldistans Motion  19  444  Agnes Gustafsson  Munktorp bk  5:54:43 
Damer Medeldistans Motion  20  438  Linda Thomassen  Team KJ  5:57:26 
Damer Medeldistans Motion  21  359  Trine Raustein  Enköping  6:01:27 
Damer Medeldistans Motion  22  347  Anna Wiss  Team Powerwoman Athletic Club  6:05:25 
Damer Medeldistans Motion  23  367  Madelene Nilsson  Eskisltuna  6:06:09 
Damer Medeldistans Motion  24  426  Katarina Hilton  Norra Stockholm Endurance  6:06:18 
Damer Medeldistans Motion  25  460  Regine Stålhammar Kierkegaard  Trimate  6:07:34 
Damer Medeldistans Motion  26  461  Evelina Andersin  Bk Eva  6:08:07 
Damer Medeldistans Motion  27  404  Eva Haddleton  Åkersberga Triathlonförening  6:14:36 
Damer Medeldistans Motion  28  395  Lotta Härdelin  Stockholm City Triathlon  6:15:46 
Damer Medeldistans Motion  29  350  Taeda Tomic  Uppsala Mastersimklubb  6:20:15 
Damer Medeldistans Motion  30  315  Sabine Dubreuil  Enskede  6:22:25 
Damer Medeldistans Motion  31  382  Ulrica Lindunger  Stockholm city triathlon  6:26:48 
Damer Medeldistans Motion  32  319  Jenny Thörnberg  Norra Stockholm Endurance  6:26:51 
Damer Medeldistans Motion  33  310  Soifia Alatalo  Knowit  6:27:43 
Damer Medeldistans Motion  34  379  Chanyanut Nisaret  Upplands Väsby  7:08:31 
Damer Medeldistans Motion  DNF  338  Eva Andersson  Stockholm city triathlon 
Damer Medeldistans Motion  DNF  455  Cissi Lööv  Colting Borssén Triathlonklubb 
Damer Medeldistans Motion  DNF  399  Anna Darth  Team Power Woman 
Damer Medeldistans Motion  DNF  320  Maria Almestål  BOHUS 
Damer Senior
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Senior  224  Sara Svensk  Terrible tuesdays triathlon  3:52:38 
Damer Senior  179  Jenny Nae  Race & Shine Sports Club  4:14:09 
Damer Senior  174  Mirella Carlsson  Team Kungälv  4:20:17 
Damer Senior  181  Elsa Ericsson  Terrible Tuesday TC  4:29:31 
Damer Senior  170  Kristalina Smårs  Team 30K IF  4:30:04 
Damer Senior  176  Louise Bichler  Race & Shine  4:30:35 
Damer Senior  172  Linda Morin  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:32:05 
Damer Senior  168  Caroline Augustsson  Team 30K IF  4:34:06 
Damer Senior  177  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  4:47:19 
Damer Senior  10  178  Sara Jakobsson  Örebro AIK  4:48:45 
Damer Senior  11  165  Tanja Lundberg  Skövde Triathlon  4:52:46 
Damer Senior  12  183  Frida Hedman  Stockholm City Triathlon  4:53:42 
Damer Senior  13  166  Emilia Lindström  Colting Borssén Triathlonklubb  5:00:50 
Damer Senior  14  175  Sofia Ander  Ifk Sala  5:04:11 
Damer Senior  15  167  Josefine Flod  Triathlon Väst  5:04:36 
Damer Senior  16  169  Ida Sternbro  Team Powerwoman Athletic Club  5:12:06 
Damer Senior  DNF  180  Mikaela Holmberg  Terrible Tuesdays Triathlon Club 
Damer Senior  DNF  173  Jenny Nilsson  Dalregementets IF 
Damer Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Sprintdistans Motion  72  Jenny Sundberg  IF Mantra sport  1:32:19 
Damer Sprintdistans Motion  10  Jasmin Ahnfors  IK Fyris Triathlon  1:34:41 
Damer Sprintdistans Motion  75  Anna Lundin  IK Fyris Triathlon  1:38:47 
Damer Sprintdistans Motion  71  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:41:43 
Damer Sprintdistans Motion  88  Jenni Steiner  Colting Borssen triathlon klubb  1:41:49 
Damer Sprintdistans Motion  86  Linda Steiner  Coltingborssén Triathlonklubb  1:45:29 
Damer Sprintdistans Motion  87  Ola Kristoffersson  Ksls  1:46:39 
Damer Sprintdistans Motion  13  Malin Storm  Ericsson  1:48:32 
Damer Sprintdistans Motion  128  Hanna Landegren  Colting Borssén Triathlonklubb  1:48:34 
Damer Sprintdistans Motion  10  34  Emelie Warngren  Uppsala  1:49:11 
Damer Sprintdistans Motion  11  14  Catharina Alm  AZIF  1:50:50 
Damer Sprintdistans Motion  12  32  Marie Lövgren  Sala  1:51:07 
Damer Sprintdistans Motion  13  42  Kerstin Doublet  Uppsala  1:53:34 
Damer Sprintdistans Motion  14  17  Anna Gärdqvist Lennartsson  IFK SALA  1:54:15 
Damer Sprintdistans Motion  15  6  Maria Sjöstedt Laakso  IFK Sala  1:54:45 
Damer Sprintdistans Motion  16  25  Lina Nilsson  Sala  1:56:24 
Damer Sprintdistans Motion  17  20  Malin Vesterlund  VarmsätraIK  1:57:30 
Damer Sprintdistans Motion  18  64  Victoria Carnestedt  Järfälla Triathlon  1:57:45 
Damer Sprintdistans Motion  19  11  Bodil Edling  Stockholm  2:00:14 
Damer Sprintdistans Motion  20  43  Wilda Lundkvist  Mälarö sok  2:00:15 
Damer Sprintdistans Motion  21  56  Anna Sundberg  stockholm city triathlon  2:00:24 
Damer Sprintdistans Motion  22  59  Elena Tomas-Aparicio  Västerås  2:00:31 
Damer Sprintdistans Motion  23  21  Ellinor Gustafsson  Race & Shine  2:00:41 
Damer Sprintdistans Motion  24  67  Malin Röste  Järfälla Triathlon  2:04:10 
Damer Sprintdistans Motion  25  8  Maria Hofberg  Silvis  2:04:30 
Damer Sprintdistans Motion  26  22  Mimmi Eriksson  Stocksund  2:05:32 
Damer Sprintdistans Motion  27  80  Anna Maria Johansson  Hemsö IF Triathlon  2:06:01 
Damer Sprintdistans Motion  28  23  Moa Eriksson  Uppsala  2:06:39 
Damer Sprintdistans Motion  29  39  Kerstin Löfroth  CSK Ludvika triathlon  2:07:28 
Damer Sprintdistans Motion  30  82  Lina Ringvall  Gotland Triathlon  2:07:35 
Damer Sprintdistans Motion  31  53  Anna-Karin Berglund  Valbo  2:20:52 
Damer Sprintdistans Motion  32  47  Jenny Havela  Västerås  2:23:47 
Damer Sprintdistans Motion  DNF  48  Josefin Havela  Stockholm 
Damer Sprintdistans Motion  DNF  24  Ingrid Thorold  Vårgårda 
Herrar Masters 35-39 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 35-39 år  46  Richard Bräckvall  Föreningen Peking Athletes  3:58:23 
Herrar Masters 35-39 år  47  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  4:03:29 
Herrar Masters 35-39 år  236  Mikael Kjellander  Julita Triathlon  4:05:52 
Herrar Masters 35-39 år  37  Mikael Nordström  Örebro AIK  4:08:53 
Herrar Masters 35-39 år  36  Damien Dugne  Mora Cykelklubb  4:21:59 
Herrar Masters 35-39 år  49  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  4:23:54 
Herrar Masters 35-39 år  34  Kristofer Bergek  IFK Sala  4:24:22 
Herrar Masters 35-39 år  39  Jonathan Eriksson  IFK Sala  4:24:41 
Herrar Masters 35-39 år  41  Alexander Rausch  Team Snabbare IF  4:36:05 
Herrar Masters 35-39 år  10  42  Johan Olsson  AXA Sports Club  4:37:22 
Herrar Masters 35-39 år  11  33  Thomas Bateman  Stockholm City Triathlon  4:38:27 
Herrar Masters 35-39 år  12  44  Linus Sjöberg  UT Kolmården  4:44:05 
Herrar Masters 35-39 år  13  38  Anton Fors  Gävle TK  5:04:58 
Herrar Masters 35-39 år  14  48  Nicklas Nordahl  Västerås Cykel Klubb  5:14:59 
Herrar Masters 35-39 år  15  43  Richard Innala  Åkersberga Triathlonförening  5:21:19 
Herrar Masters 35-39 år  16  237  Erik Wahlström  Norrköping Triathlon  5:21:44 
Herrar Masters 35-39 år  17  40  Eric Lidwall  Järfälla Triathlon  5:25:44 
Herrar Masters 35-39 år  18  31  Staffan Melin  Knowit IF  6:12:33 
Herrar Masters 35-39 år  19  32  Fredrik Wennberg  Knowit IF  6:21:15 
Herrar Masters 40-44 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 40-44 år  253  Marcus Ekström  FMTIS IF  4:04:40 
Herrar Masters 40-44 år  67  Marcus Larsson  KA3 IF  4:06:34 
Herrar Masters 40-44 år  252  Martin Bratt  Mora CK  4:08:13 
Herrar Masters 40-44 år  72  Lars Erik Ness  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:11:32 
Herrar Masters 40-44 år  70  Jens Regnström  Umara SC  4:14:34 
Herrar Masters 40-44 år  68  Luke Dragstra  Trimate SK  4:15:05 
Herrar Masters 40-44 år  54  Christian Örum  Åkersberga Triathlonförening  4:18:13 
Herrar Masters 40-44 år  64  Jérôme Senaneuch  Fredrikshof IF CK  4:21:48 
Herrar Masters 40-44 år  57  Daniel Ögren  Örebro AIK  4:22:46 
Herrar Masters 40-44 år  10  55  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  4:25:55 
Herrar Masters 40-44 år  11  58  Stefan Karlberg  IFK Sala  4:27:03 
Herrar Masters 40-44 år  12  51  Rickard Ödgren  IK Fyris/Triathlon  4:27:07 
Herrar Masters 40-44 år  13  74  Andreas Bergström  IK NocOut  4:33:13 
Herrar Masters 40-44 år  14  62  Erik Erlandsson  Stockholm city triathlon  4:35:59 
Herrar Masters 40-44 år  15  56  Christian Superti  IK Fyris Triathlon  4:36:18 
Herrar Masters 40-44 år  16  71  Daniel Fridholm  Stockholm City Triathlon  4:38:01 
Herrar Masters 40-44 år  17  66  Robert Liljeqvist  Stockholm City Triathlon  4:38:55 
Herrar Masters 40-44 år  18  59  David Pucek Zaremba  Saltarö joggers  4:41:12 
Herrar Masters 40-44 år  19  60  Erik Hooft  IF Mantra Sport  4:53:26 
Herrar Masters 40-44 år  20  61  Fredrik Sjöström  Eskilstuna IK Triathlon  4:56:28 
Herrar Masters 40-44 år  21  69  Tommy Eriksson  IFK sala  5:05:33 
Herrar Masters 40-44 år  22  73  Johan Englund  Göteborg  5:10:45 
Herrar Masters 40-44 år  23  255  Fredrik Werme  Bollebygd  5:10:50 
Herrar Masters 40-44 år  24  63  Erik Andersin  Stockholm City Triathlon  5:19:40 
Herrar Masters 40-44 år  25  254  Daniel Falk  Gävle Triathlonklubb  5:22:41 
Herrar Masters 40-44 år  26  75  Robert Andersson  Cm Sävast  6:40:41 
Herrar Masters 45-49 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 45-49 år  87  Fredrik Haglund  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:04:49 
Herrar Masters 45-49 år  258  Jonas Colting  Colting Borssén Triathlonklubb  4:08:35 
Herrar Masters 45-49 år  99  Kristoffer Ahlin  IFK Sala  4:09:31 
Herrar Masters 45-49 år  93  Sofus Kreutzmann  Lidingö Triathlon Klubb  4:11:22 
Herrar Masters 45-49 år  102  Mathias Rydlund  Team Snabbare  4:13:30 
Herrar Masters 45-49 år  82  Pierre Schmidt  Umara  4:15:27 
Herrar Masters 45-49 år  100  Endre Barat  Väsby SS Triathlon  4:15:53 
Herrar Masters 45-49 år  98  Kenth Pettersson  IK NocOut.se  4:18:30 
Herrar Masters 45-49 år  101  Anders Granlund  Åkersberga Triathlonförening  4:20:39 
Herrar Masters 45-49 år  10  257  Torbjörn Annell  IK NocOut.se  4:26:18 
Herrar Masters 45-49 år  11  104  Robert Sunnerberg  Umara SC  4:31:22 
Herrar Masters 45-49 år  12  96  John Mellbin  Ifk Sala  4:31:41 
Herrar Masters 45-49 år  13  259  Fredrik Häggström  Skellefteå  4:35:11 
Herrar Masters 45-49 år  14  83  Daniel Schön  Ik Fyris Triathlon  4:37:16 
Herrar Masters 45-49 år  15  84  Martin Edofsson  Team Kungälv  4:39:21 
Herrar Masters 45-49 år  16  95  Tomas Stavbom  IK Fyris/Triathlon  4:39:27 
Herrar Masters 45-49 år  17  90  Mattias Lidgren  Race and Shine Sports Club  4:39:53 
Herrar Masters 45-49 år  18  261  Peter Sennblad  Hedemora Endurance Club  4:40:32 
Herrar Masters 45-49 år  19  260  Stefan Ljungberg  Ericsson IK  4:49:31 
Herrar Masters 45-49 år  20  97  Mattias Rekonius  Umara Sports Club  4:54:56 
Herrar Masters 45-49 år  21  79  Sebastian Crawford  Stockholm City Triathlon  4:56:28 
Herrar Masters 45-49 år  22  81  Mikael Mattsson  IFK sala  5:01:32 
Herrar Masters 45-49 år  23  91  Roger Hytönen  IFK Sala  5:04:56 
Herrar Masters 45-49 år  24  92  Carl Miemois  Knivsta CK Triathlon  5:07:31 
Herrar Masters 45-49 år  25  94  Anna Forsgren  Stockholm City Triathlon  5:07:32 
Herrar Masters 45-49 år  26  76  Andreas Söder  Knowit IF  5:09:24 
Herrar Masters 45-49 år  27  85  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  5:28:34 
Herrar Masters 45-49 år  28  88  Jonaz Kumlander  Sigtuna-Märsta-Arlanda CK (SMACK)  5:31:51 
Herrar Masters 45-49 år  29  77  Jonas Lind  Knowit IF  5:44:47 
Herrar Masters 45-49 år  30  86  Jan-Erik Almkvist  Västerås cykelklubb  5:49:47 
Herrar Masters 45-49 år  31  106  Henrik Hallberg  IK Noc Out  5:55:28 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  89  Mårten Nilsson  IK Fyris Triathlon 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  105  Pepe Herrera  Stockholm City Triathlon 
Herrar Masters 45-49 år  DNF  78  Patrik Nordlund  Knowit IF 
Herrar Masters 50-54 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 50-54 år  128  Göran Hilmersson  Triathlon väst  4:13:32 
Herrar Masters 50-54 år  137  Peter Ljungberg  Triathlon Väst  4:16:21 
Herrar Masters 50-54 år  134  Pasi Salonen  Umara Sports Club  4:20:11 
Herrar Masters 50-54 år  265  Claes Rasmuson  Luleå Triathlon  4:22:38 
Herrar Masters 50-54 år  129  Joakim Stenman  Ik nocout.se  4:24:36 
Herrar Masters 50-54 år  133  Jan Karlsson  Stöcke TS Järnet  4:25:09 
Herrar Masters 50-54 år  136  Thommy Larsson  Team B3  4:28:49 
Herrar Masters 50-54 år  126  Magnus Axelsson  Colting Borsséns triathlonklubb  4:30:35 
Herrar Masters 50-54 år  125  Stefan Persson  IK Nocout  4:31:33 
Herrar Masters 50-54 år  10  122  Magnus Ekstrand  Race & Shine Sports Club  4:32:04 
Herrar Masters 50-54 år  11  123  Anders Ulff  Eskilstuna IK Triathlon  4:32:27 
Herrar Masters 50-54 år  12  113  Niklas Kåvius  Stockholm City Triathlon  4:32:51 
Herrar Masters 50-54 år  13  263  Ulf Domanders  Gävle Triathlonklubb  4:36:14 
Herrar Masters 50-54 år  14  115  Håkan Rindegren  IK NocOut.se  4:40:37 
Herrar Masters 50-54 år  15  118  Johan Stendahl  IK Fyris Triathlon  4:41:22 
Herrar Masters 50-54 år  16  127  Shane Chaplin  Saltsjöbaden Triathlon Sällskap  4:43:42 
Herrar Masters 50-54 år  17  107  Patrik Söderhjelm  Umara Sports Club  4:46:44 
Herrar Masters 50-54 år  18  124  Kaj Genas  Roden Triathlon Club  4:48:10 
Herrar Masters 50-54 år  19  110  Anders Lång  Västerås Simsällskap  4:50:59 
Herrar Masters 50-54 år  20  132  Johan Eriksson  Karlshamns SK Triathlon  4:55:12 
Herrar Masters 50-54 år  21  264  Henrik Ivarsson  Väsby Triathlon  4:57:00 
Herrar Masters 50-54 år  22  138  Martin Sahlin  SPIF triathlon  5:02:59 
Herrar Masters 50-54 år  23  112  Mats Ahlström  Stockholm City Triathlon  5:05:12 
Herrar Masters 50-54 år  24  117  Gyula Bercsenyi  Stockholm Triathlon klubb  5:08:23 
Herrar Masters 50-54 år  25  111  David Lilljegren  AXA Sports Club  5:34:52 
Herrar Masters 50-54 år  26  108  Stefan Hagel  Luleå Triathlon  5:44:21 
Herrar Masters 50-54 år  27  130  Fredrik Sävenborg  Knowit IF  5:50:43 
Herrar Masters 50-54 år  28  109  Krister Tiensuu  Luleå Triathlon  5:53:16 
Herrar Masters 50-54 år  DNF  114  Javier Cabello  Väsby SS Triathlon 
Herrar Masters 50-54 år  DNF  262  Pontus Bohlin  Väsby SS Triathlon 
Herrar Masters 50-54 år  DNF  135  Krister Hällgren  Tyresö SS 
Herrar Masters 50-54 år  DNS  116  Christophe Herly  stockholm city triathlon 
Herrar Masters 50-54 år  DNS  131  Thomas Lorentzon  Knowit IF 
Herrar Masters 55-59 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 55-59 år  141  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  4:19:02 
Herrar Masters 55-59 år  266  Tomas Edström  Alnö Race Team  4:23:44 
Herrar Masters 55-59 år  143  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  4:36:07 
Herrar Masters 55-59 år  268  Tord Karlsson  3City Triathlon  4:38:11 
Herrar Masters 55-59 år  145  Mikael Jälefors  Åkersberga Triathlonförening  4:42:31 
Herrar Masters 55-59 år  267  Urban Gillström  Terrible Tuesdays  4:45:55 
Herrar Masters 55-59 år  269  Stefan Larsson  Gällivare Endurance  4:48:54 
Herrar Masters 55-59 år  139  Kenneth Edvardsson  Team Kungälv  4:50:34 
Herrar Masters 55-59 år  140  Andreas Bohlin  Norra Stockholm Endurance  4:54:06 
Herrar Masters 55-59 år  10  146  Thomas Bergstrand  Ericsson Stockholm IK - Triathlon  4:57:32 
Herrar Masters 55-59 år  11  142  Lennart Peterson  3City Triathlon  5:19:32 
Herrar Masters 55-59 år  DNF  270  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb 
Herrar Masters 60-64 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 60-64 år  152  Per Vikner  Västerås Simsällskap  4:49:08 
Herrar Masters 60-64 år  271  Ralf Ståhl  Falu SS Triathlon  5:07:29 
Herrar Masters 60-64 år  148  Per-Olof Branzell  IK Fyris Triathlon  5:19:36 
Herrar Masters 60-64 år  155  Christian Strömberg  IKHP  5:19:42 
Herrar Masters 60-64 år  150  Lars-Åke Axlund  Hudik triathlon  5:24:55 
Herrar Masters 60-64 år  156  Lars Olvén  3CT  5:26:23 
Herrar Masters 60-64 år  154  Lars Alenius  Triathlon Väst  5:41:52 
Herrar Masters 60-64 år  157  Mats Thorstenson  Knowit IF  5:42:44 
Herrar Masters 60-64 år  149  Lennart Alexander  Stockholm City Triathlon  5:54:59 
Herrar Masters 60-64 år  10  153  Christer Gustafsson  VFAIK  6:31:29 
Herrar Masters 65-69 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 65-69 år  160  Erik Dahlberg  Östersund Triathlon  5:56:53 
Herrar Masters 65-69 år  158  Erik Dahlquist  Västerås Triathlon  6:12:03 
Herrar Masters 70-74 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Masters 70-74 år  161  Johan Isacson  SPIF  6:22:28 
Herrar Medeldistans Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Medeldistans Motion  473  Sebastian Aldén  Teamkj233  4:11:21 
Herrar Medeldistans Motion  375  Simon Lundström    4:24:57 
Herrar Medeldistans Motion  392  Ulrik Erikstam  Södertälje  4:27:46 
Herrar Medeldistans Motion  412  Jakob Lundkvist  Västerås  4:28:20 
Herrar Medeldistans Motion  416  Emil Norberg  Säter  4:29:00 
Herrar Medeldistans Motion  420  Erik Boström  Skövde Triathlon  4:29:38 
Herrar Medeldistans Motion  433  Jonas Nielsen  Team Triathlon & Multisport  4:31:42 
Herrar Medeldistans Motion  316  Christer Sjöberg  Tallinn 98-gänget  4:34:48 
Herrar Medeldistans Motion  464  Joakim Lagmyr  Julita Triathlon  4:35:32 
Herrar Medeldistans Motion  10  384  Jonas Allared  Accenture IF  4:36:14 
Herrar Medeldistans Motion  11  381  Stefan Alexandersson  Strängnäs Triathlon  4:39:19 
Herrar Medeldistans Motion  12  369  Arnaud Guenneugues  Alsike  4:39:38 
Herrar Medeldistans Motion  13  344  Kristoffer Olsson  Nyköping  4:44:20 
Herrar Medeldistans Motion  14  394  Lars Hallgren  Uppsala Paddelklubb  4:44:33 
Herrar Medeldistans Motion  15  411  Martin Holmgren  Vattholma IF  4:45:59 
Herrar Medeldistans Motion  16  368  Eric Lagerström  Garphyttans IF  4:46:31 
Herrar Medeldistans Motion  17  459  Martin Pontén  Julita Triathlon  4:48:59 
Herrar Medeldistans Motion  18  325  Kristoffer Jensen  VästeråsCK  4:50:39 
Herrar Medeldistans Motion  19  437  Andreas Jonare  Gävle  4:51:43 
Herrar Medeldistans Motion  20  429  Daniel Jarting  Stockholm  4:53:51 
Herrar Medeldistans Motion  21  475  Markus Hjelmström  Järfälla Triathlon  4:54:35 
Herrar Medeldistans Motion  22  470  Markus Aldèn  Team Värmis  4:55:39 
Herrar Medeldistans Motion  23  419  Henrik Sved  Järfälla Triathlon  4:55:48 
Herrar Medeldistans Motion  24  361  Niclas Andersson  IFK Sala  4:56:16 
Herrar Medeldistans Motion  25  431  Anders Stenvall  Strängnäs sck  4:56:26 
Herrar Medeldistans Motion  26  413  Jon Sjöberg  Ik Fyris  4:56:38 
Herrar Medeldistans Motion  27  448  Martin Zetterström  Väsby SS Triathlon  4:56:58 
Herrar Medeldistans Motion  28  20  Michael Huhtanen  Järfälla triathlon  4:57:23 
Herrar Medeldistans Motion  29  302  Fredrik Pettersson  Västerås CK  5:01:27 
Herrar Medeldistans Motion  30  458  Ravineet Singh  Stockholm City Triathlon  5:02:03 
Herrar Medeldistans Motion  31  415  Philip Robson  Spif  5:04:01 
Herrar Medeldistans Motion  32  330  Viktor Lindeberg  Carnegie IF  5:04:01 
Herrar Medeldistans Motion  33  449  Johan Relefors  Västerås  5:06:03 
Herrar Medeldistans Motion  34  443  Fredrik Arnell  Heleneholms IF Tri Team  5:07:14 
Herrar Medeldistans Motion  35  434  Jose Marin  Västerås Triathlon klubb  5:07:56 
Herrar Medeldistans Motion  36  275  Michael Skogeland  SPIF Triathlon  5:08:33 
Herrar Medeldistans Motion  37  467  Fredrik Zetterblom  Stockholm City Triathlon  5:08:40 
Herrar Medeldistans Motion  38  309  Howard Leamon  Sala  5:08:45 
Herrar Medeldistans Motion  39  402  David Pettersson  Mora CK  5:08:59 
Herrar Medeldistans Motion  40  450  Per Stuvemark  IFK Sala  5:10:21 
Herrar Medeldistans Motion  41  463  Andreas Johansson  IFK Sala  5:10:43 
Herrar Medeldistans Motion  42  441  Anders Hagestam  Fredrikshof IF CK  5:10:44 
Herrar Medeldistans Motion  43  327  Mattias Wirén  BRSS  5:10:48 
Herrar Medeldistans Motion  44  364  Per Olofsson  Uppsala  5:11:04 
Herrar Medeldistans Motion  45  304  John Cirverius  Umara Sports Club  5:11:17 
Herrar Medeldistans Motion  46  317  Christian Josefsson  Östervåla IF  5:12:24 
Herrar Medeldistans Motion  47  305  Fredrik Justesen  Ericsson ESIK  5:12:26 
Herrar Medeldistans Motion  48  385  Per-Erik Klarenfjord  Knivsta CK  5:12:37 
Herrar Medeldistans Motion  49  389  Erik Bruhn  Falu Simsällskap  5:13:46 
Herrar Medeldistans Motion  50  410  Patrik Brundin  Colting-Borssén Triathlon  5:13:50 
Herrar Medeldistans Motion  51  422  Reine Gunnarsson  Dagdrivarklubben  5:15:19 
Herrar Medeldistans Motion  52  318  Mikael Ajax  Solna  5:15:31 
Herrar Medeldistans Motion  53  366  Lee Good  Sala IFK  5:15:41 
Herrar Medeldistans Motion  54  354  Anders Sandwall  Skarpäng Runners  5:17:07 
Herrar Medeldistans Motion  55  408  Tobias Demker  Uppsala  5:18:02 
Herrar Medeldistans Motion  56  405  Tomas Elm  Örebrocyklisterna  5:18:57 
Herrar Medeldistans Motion  57  383  Lukas Svärd  Fredrikshof CK  5:19:02 
Herrar Medeldistans Motion  58  388  Andreas Hjalmarsson  Väsby SS Triathlon  5:19:04 
Herrar Medeldistans Motion  59  393  Henrik Thuren  IK Fyris  5:19:43 
Herrar Medeldistans Motion  60  342  Fredrik Forslund  Fredrik Forslund Entreprenad AB  5:19:50 
Herrar Medeldistans Motion  61  401  Staffan Hugerth  Mora CK  5:20:50 
Herrar Medeldistans Motion  62  360  Steve Mckeever  Uppsala  5:21:00 
Herrar Medeldistans Motion  63  465  Martin Lundström  JM AB  5:22:19 
Herrar Medeldistans Motion  64  345  Thomas Tallroth    5:23:28 
Herrar Medeldistans Motion  65  452  Kenneth Pettersson  IFK Sala  5:23:44 
Herrar Medeldistans Motion  66  326  Simon Zmrzlak  Västerås Swimrun  5:24:32 
Herrar Medeldistans Motion  67  446  Jonas Elmlund  Danderyd  5:24:33 
Herrar Medeldistans Motion  68  333  Pierre Lavaine  Alingsås  5:24:45 
Herrar Medeldistans Motion  69  365  Patrik Viden  Örebro  5:24:55 
Herrar Medeldistans Motion  70  427  Johan Karlsson  Idrottens IF  5:26:27 
Herrar Medeldistans Motion  71  337  Richard Hjerpe  Örebro AIK  5:26:30 
Herrar Medeldistans Motion  72  436  Fredrik Starke  Stockholm  5:28:34 
Herrar Medeldistans Motion  73  372  Magnus Flock  VIF  5:31:36 
Herrar Medeldistans Motion  74  358  Eric Rylén  Västerås  5:33:15 
Herrar Medeldistans Motion  75  353  Tobias Olli  Fredrikshof CK  5:33:28 
Herrar Medeldistans Motion  76  417  Johan Darth  Enhörna  5:34:14 
Herrar Medeldistans Motion  77  301  Emil Hägglund  Röda Pantrarna BF  5:34:22 
Herrar Medeldistans Motion  78  423  Karl-Mikael Stetz  Ekerö  5:35:16 
Herrar Medeldistans Motion  79  425  Niklas Vatn  Stockholm  5:43:30 
Herrar Medeldistans Motion  80  400  Leif Björkman  Qwarnsveden Triathlonklubb  5:43:51 
Herrar Medeldistans Motion  81  335  Jonas Stridsberg  IFK Sala  5:46:10 
Herrar Medeldistans Motion  82  313  Mikael Helm  Ubbhult  5:47:11 
Herrar Medeldistans Motion  83  403  Mats Ahlstedt  Stanley Security Tri Team  5:50:53 
Herrar Medeldistans Motion  84  343  Anders Hedqvist  Saltsjö-Duvnäs  5:51:12 
Herrar Medeldistans Motion  85  414  Richard Brettéus  Umara Sports Club  5:56:12 
Herrar Medeldistans Motion  86  331  Mattias Lidén  Lidingö  5:57:16 
Herrar Medeldistans Motion  87  474  Anders Gustavsson  Strängnäs Cykelklubb  5:57:21 
Herrar Medeldistans Motion  88  390  Ola Siltala  Stockholm City Triathlon  5:58:02 
Herrar Medeldistans Motion  89  447  Mattias Eklund  Team 1337  5:59:00 
Herrar Medeldistans Motion  90  435  Erik Norling  Sala  6:03:30 
Herrar Medeldistans Motion  91  321  Ronny Alexandersson  Uppsala  6:04:40 
Herrar Medeldistans Motion  92  371  Mårten Jacobsson  Handelsbanken Bedriftsidrettslag  6:05:13 
Herrar Medeldistans Motion  93  334  Henrik Edsparr  Lonesome Runners  6:07:54 
Herrar Medeldistans Motion  94  453  Johan Gunnarsson  Team Lillhamra  6:12:44 
Herrar Medeldistans Motion  95  329  Johan Hasselgren  Lubban IF  6:18:44 
Herrar Medeldistans Motion  96  357  Mikael Hacksell  Fredrikshof  6:26:04 
Herrar Medeldistans Motion  97  311  Björn Nilssion  Eskilstuna Triathlonklubb  6:26:28 
Herrar Medeldistans Motion  98  466  Stefan Roxenby  Spånga  6:27:39 
Herrar Medeldistans Motion  99  363  Andreas Hjertzell  Uppsala Multisport  6:31:26 
Herrar Medeldistans Motion  100  451  Henrik Bylund  CK Sävast  6:33:01 
Herrar Medeldistans Motion  101  336  Bosse Pettersson  ifk göteborg  6:35:44 
Herrar Medeldistans Motion  102  370  Mats Rosen  Kalmar  6:40:36 
Herrar Medeldistans Motion  103  351  David Carlsson  Stockholm  6:52:12 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  346  Jonathan Blomqvist  Umara sports club 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  323  Christian Pihlqvist  Enköping 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  472  Måns Lagerbäck  Stockholm City Triathlon 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  424  Robin Eriksson  Annie Andersson sport & Coaching 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  378  Mikael Köhn  Enhörna IF 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  439  Felix Geissel  Karolinska Institutet 
Herrar Medeldistans Motion  DNF  456  Mikael Larsson  SLK Oxelösund 
Herrar Senior
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Senior  12  Robert Kallin  Triathlon Väst  3:38:03 
Herrar Senior  21  Martin Fredriksson  Terrible Tuseday Triathlon Club  3:45:15 
Herrar Senior  3  Oskar Djärv  Race & Shine Sports Club  3:48:38 
Herrar Senior  8  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  3:50:49 
Herrar Senior  13  Erik Hjertonsson  Team 30K IF  3:52:32 
Herrar Senior  228  Patrik Ericsson  Team Trelleborg Triathlon  3:53:08 
Herrar Senior  9  Jonathan Flod  Triathlon Väst  3:57:32 
Herrar Senior  15  Rasmus Andersson  Höglandets Triathlon  3:58:23 
Herrar Senior  233  Adam Stenman  Terrible Tuesdays Triathlon  4:02:57 
Herrar Senior  10  28  Daniel Windisch  Höglandets Triathlon  4:04:43 
Herrar Senior  11  14  Felix M. Weis  DAV Ravensburg Triathlon  4:06:36 
Herrar Senior  12  16  Max Svanberg  Race & Shine Sports Club  4:08:10 
Herrar Senior  13  227  Johan Albrektsson  Stockholm City Triathlon  4:13:00 
Herrar Senior  14  27  Peter Jönsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:14:04 
Herrar Senior  15  4  Per Bodin  IF Mantra sport  4:14:05 
Herrar Senior  16  5  Fredrik Rosén  Triathlon Väst  4:14:34 
Herrar Senior  17  18  Petter Gisslen  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:15:59 
Herrar Senior  18  232  Adam Stenman  Mantra Sport  4:18:06 
Herrar Senior  19  25  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:18:15 
Herrar Senior  20  226  Erik Ahlqvist  Triathlon väst  4:23:38 
Herrar Senior  21  230  Sebastian Johansson  IK NocOut.se  4:29:12 
Herrar Senior  22  229  Hampus Johansson  Triathlon Väst  4:29:20 
Herrar Senior  23  231  Henrik Olsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  4:30:16 
Herrar Senior  24  19  Viktor Johansson  Järfälla Triathlon  4:31:13 
Herrar Senior  25  29  David Engel  Triathlon Väst  4:33:17 
Herrar Senior  26  17  Emil Hammargren  EC Sports Club  4:35:03 
Herrar Senior  27  30  Håkan Terelius  Stockholm City Triathlon  4:41:26 
Herrar Senior  28  23  David Skoog  Knowit IF  4:49:04 
Herrar Senior  29  26  Martin Carnestedt  Järfälla Triathlon  4:56:41 
Herrar Senior  30  10  Richard Lindström  Colting Borssén Triathlonklubb  5:00:35 
Herrar Senior  31  22  Daniel Larsson  Knowit IF  5:26:48 
Herrar Senior  32  24  Dan Kronborg  Knowit IF  5:40:04 
Herrar Senior  DNF  11  Kristoffer Säfström  Triathlon Väst 
Herrar Sprintdistans Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Sprintdistans Motion  129  Jonas Örarbäck  Triathlonväst  1:15:02 
Herrar Sprintdistans Motion  84  David Sandberg  Knowit IF  1:20:04 
Herrar Sprintdistans Motion  85  Fredrik Swahn  IF Mantra Sport  1:22:15 
Herrar Sprintdistans Motion  90  Magnus Axelsson  ColtingBorssén triathlonklubb  1:28:13 
Herrar Sprintdistans Motion  61  Magnus Svensson  Simklubben Ena  1:28:24 
Herrar Sprintdistans Motion  70  Henrik Axelsson  Södra Dalarnas Räddningstjänst IF  1:29:20 
Herrar Sprintdistans Motion  66  Peter Fange  IFK Sala  1:30:00 
Herrar Sprintdistans Motion  54  Linus Studeny  Klubblösa IF  1:30:29 
Herrar Sprintdistans Motion  16  Johan Fahlström  IFK Sala  1:30:51 
Herrar Sprintdistans Motion  10  5  Emil Englund  IF Mantra  1:31:24 
Herrar Sprintdistans Motion  11  74  Jonathan Andersson  IFK SALA  1:34:57 
Herrar Sprintdistans Motion  12  50  Björn Nordén  Radiobaletten  1:36:01 
Herrar Sprintdistans Motion  13  44  Olle Nilsson  Ifk Sala  1:36:22 
Herrar Sprintdistans Motion  14  41  Erik Viklund  Sala  1:36:48 
Herrar Sprintdistans Motion  15  35  Mattias Thelander  IFK Sala  1:37:09 
Herrar Sprintdistans Motion  16  58  Johan Lundkvist  Mälarö sok  1:37:33 
Herrar Sprintdistans Motion  17  51  Christian Krekula  Uppsala  1:37:38 
Herrar Sprintdistans Motion  18  63  Daniel Karlsson  AstraZeneca IF  1:37:49 
Herrar Sprintdistans Motion  19  49  Joacim Hedblom  Westeros Trail Running Society  1:38:23 
Herrar Sprintdistans Motion  20  36  Mats Bratteby  Uppsala  1:39:29 
Herrar Sprintdistans Motion  21  78  Jens Andersson  Uppsala/Fyris Triathlon  1:40:38 
Herrar Sprintdistans Motion  22  57  Patrik Flink  Sala  1:41:07 
Herrar Sprintdistans Motion  23  89  Jonas Ekberg  Uppsala  1:42:58 
Herrar Sprintdistans Motion  24  83  Fredrik Rosengren  Mariefred  1:43:28 
Herrar Sprintdistans Motion  25  55  Paul Griffin  Knowit IF  1:45:28 
Herrar Sprintdistans Motion  26  130  Magnus Bergqvist  Enköping  1:47:14 
Herrar Sprintdistans Motion  27  28  Robin Juselius  Duff Nation  1:47:34 
Herrar Sprintdistans Motion  28  9  Daniel Hofberg  Silvis  1:47:35 
Herrar Sprintdistans Motion  29  62  Pär Bladin  Västerås  1:48:01 
Herrar Sprintdistans Motion  30  18  Patrik Dykiel  IFK Sala  1:48:36 
Herrar Sprintdistans Motion  31  81  Patrik Karén  IFK Sala  1:50:35 
Herrar Sprintdistans Motion  32  73  Fredrik Berglund Pihl  Umara Sports Club  1:52:39 
Herrar Sprintdistans Motion  33  12  Björn Nilsson  Västerfärnebo  1:52:50 
Herrar Sprintdistans Motion  34  29  Göran Öhman Gille  GooDings kråKåkan  1:53:14 
Herrar Sprintdistans Motion  35  37  Björn Hedberg  Mälarhöjden  1:53:23 
Herrar Sprintdistans Motion  36  33  Olle Paulsson  Storvreta IK  1:54:13 
Herrar Sprintdistans Motion  37  38  Reidar Ward  sigtuna sportklub  1:56:15 
Herrar Sprintdistans Motion  38  76  Per-Anders Rapp  Sala Cykelklubb  1:57:04 
Herrar Sprintdistans Motion  39  77  Roger Pettersson  Västerås  1:57:17 
Herrar Sprintdistans Motion  40  65  Thomas Johansson  Västerås  2:00:55 
Herrar Sprintdistans Motion  41  46  Thomas Bergström  Vck  2:01:08 
Herrar Sprintdistans Motion  42  68  Jim Nordlander    2:01:47 
Herrar Sprintdistans Motion  43  60  Christer Bäckström  Järfälla Triathlon  2:02:55 
Herrar Sprintdistans Motion  44  79  Bo Wikman  Hemsö IF Triathlon  2:03:40 
Herrar Sprintdistans Motion  45  45  Janne Koskinen  Västerås  2:08:41 
Herrar Sprintdistans Motion  46  69  Peter Borg    2:21:40 
Herrar Sprintdistans Motion  47  1  Lennart Andersson  UT Kolmården  2:33:14 
Herrar Sprintdistans Motion  DNF  3  Daniel Eskilsson  Vittinge 
Herrar Sprintdistans Motion  DNF  40  Rikard Berglund  Valbo 
Herrar Sprintdistans Motion  DNF  2  Per Lindfors  Sala IFK 
Medeldistans Stafett
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Medeldistans Stafett  246    IFK Sala  3:38:22 
Medeldistans Stafett  247    IFK Sala  4:16:07 
Medeldistans Stafett  248    Knowit IF  4:28:37 
Medeldistans Stafett  241    IFK Sala  4:29:37 
Medeldistans Stafett  245    Vaxholm  5:01:49 
Medeldistans Stafett  243    Täby  5:33:23 
Medeldistans Stafett  244    Västerås  6:16:51 
Sprintdistans Stafett
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Sprintdistans Stafett  110  Team Speed   IFK Sala  1:29:26 
Sprintdistans Stafett  108  Bergvist och döttrar   IFK Sala  1:29:35 
Sprintdistans Stafett  106  Team BKK   IFK Sala  1:31:07 
Sprintdistans Stafett  116  Rembo old boys   Rembo  1:31:49 
Sprintdistans Stafett  122  Bagheera sports club   Bagheera sports club  1:33:27 
Sprintdistans Stafett  121  VVV   SSS  1:35:11 
Sprintdistans Stafett  119  Lag Sabina, Peter och Christoffer   IFK Sala  1:36:58 
Sprintdistans Stafett  102  Familjen Englund   IFK Sala  1:39:09 
Sprintdistans Stafett  120  Emmylund Dam, typ   Sala  1:40:02 
Sprintdistans Stafett  10  114  Emmylund herr, typ   IFK sala  1:41:42 
Sprintdistans Stafett  11  117  Team Gulsvart   Sala  1:42:00 
Sprintdistans Stafett  12  118  Tres Lucios   Sala  1:43:05 
Sprintdistans Stafett  13  126  Team EKTK   Ifk Sala  1:44:07 
Sprintdistans Stafett  14  124  SJÅ   Sillhövda AIK  1:47:14 
Sprintdistans Stafett  15  107  TEAM MOS   IFK Sala  1:48:32 
Sprintdistans Stafett  16  127  Gotland Triathlon   Gotland Triathlon  1:48:48 
Sprintdistans Stafett  17  113  Team TV 3   Sala  1:49:42 
Sprintdistans Stafett  18  115  Team Rookies   Sala  1:50:16 
Sprintdistans Stafett  19  109  Beer runners   Sala  1:55:21 
Sprintdistans Stafett  20  125  Sosse   Sala  1:56:43 
Sprintdistans Stafett  21  123  Nibas gubbar   Enköping  2:05:41 
Sprintdistans Stafett  22  103  Team BAC   Västerås  2:08:10 
Sprintdistans Stafett  23  104  Team Jessika Havela   Sala  2:28:50