Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Örebro 24-timmars
Premiär för örebro 24 timmars som körs på Fornaboda travbana i Lindesberg.
Läs mer om tävlingen på
Örebro 24 timmars
Historik
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
Visar resultat för
24HM
-
Rensa urval
24 TIMMARS HERRAR 24HM
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
24HM
24HM
Anders Norén
Täby
1972
187
200,68 km
200,68 k
23:59:09
7:10 min/km
7:10 /k
2
24HM
24HM
Jonas Wängberg
Västerås LK
1972
177
190,77 km
190,77 k
23:54:29
7:31 min/km
7:31 /k
3
24HM
24HM
Jonas Brännmyr
Nature Running
1986
172
184,52 km
184,52 k
22:11:54
7:13 min/km
7:13 /k
4
24HM
24HM
Fredrik Palm
Scania Road Runners
1975
169
182,29 km
182,29 k
23:46:51
7:50 min/km
7:50 /k
5
24HM
24HM
Tommy Carlsson
LK TV88
1967
164
176,02 km
176,02 k
23:59:35
8:11 min/km
8:11 /k
6
24HM
24HM
David Hjälmarlycka
Götlunda IF
1979
162
174,40 km
174,40 k
23:56:03
8:14 min/km
8:14 /k
7
24HM
24HM
Mattias Edlund
Karlstad
1984
160
171,67 km
171,67 k
23:58:48
8:23 min/km
8:23 /k
8
24HM
24HM
Torbjörn Sjölander
Örebro AIK
1961
154
166,00 km
166,00 k
23:55:43
8:39 min/km
8:39 /k
9
24HM
24HM
Per Johansson
Sundsvall
1970
152
163,57 km
163,57 k
23:54:24
8:46 min/km
8:46 /k
10
24HM
24HM
Mats Liljegren
Team Skavsåret IF
1976
152
163,43 km
163,43 k
23:56:27
8:47 min/km
8:47 /k
11
24HM
24HM
Gustaf Sjösvärd
Umara SC
1990
152
163,08 km
163,08 k
19:26:11
7:09 min/km
7:09 /k
12
24HM
24HM
Niklas Karlsson
Worldofswimrun.com
1975
141
151,29 km
151,29 k
23:58:07
9:30 min/km
9:30 /k
13
24HM
24HM
Jan-Erik Ramström
Stockholm Långdistans klubb
1960
137
147,04 km
147,04 k
23:59:01
9:47 min/km
9:47 /k
14
24HM
24HM
Rafael Saers
Hemlingby LK
1987
123
132,54 km
132,54 k
23:55:35
10:50 min/km
10:50 /k
15
24HM
24HM
Stefan Bergsten
Medicalrunning
1970
123
132,01 km
132,01 k
23:58:30
10:54 min/km
10:54 /k
16
24HM
24HM
Mikael Sandberg
LK Nyköping Runners
1962
122
131,15 km
131,15 k
23:56:23
10:57 min/km
10:57 /k
17
24HM
24HM
Peder Svensson
Hallsbergs brottarklubb
1970
118
126,84 km
126,84 k
23:57:23
11:20 min/km
11:20 /k
18
24HM
24HM
Tom Johnson
Karlskoga
1965
115
123,42 km
123,42 k
23:56:09
11:38 min/km
11:38 /k
19
24HM
24HM
Jan Lundström
Ängebo IK
1984
105
113,22 km
113,22 k
23:56:16
12:41 min/km
12:41 /k
20
24HM
24HM
Daniel Westergren
Växjö Löparklubb/Ultramarathon.se
1975
103
111,11 km
111,11 k
23:37:56
12:46 min/km
12:46 /k
21
24HM
24HM
Kristofer Olsson
Örebro AIK
1983
101
108,41 km
108,41 k
15:17:17
8:28 min/km
8:28 /k
22
24HM
24HM
Anders Götmark
Umara SC
1979
90
96,62 km
96,62 k
12:55:18
8:01 min/km
8:01 /k
23
24HM
24HM
Marc Karlsson
Nature Running
1975
71
76,25 km
76,25 k
8:49:38
6:57 min/km
6:57 /k
24
24HM
24HM
Tomas Fridh
Stocksäters IF
1973
0
-
-
0:00
-
-
25
24HM
24HM
Mats Liljegren
Team Skavsåret IF
0
-
-
0:00
-
-
26
24HM
24HM
Kristofer Olsson
Örebro AIK
0
-
-
0:00
-
-
27
24HM
24HM
Anders Götmark
Umara SC
0
-
-
0:00
-
-
28
24HM
24HM
David Hjälmarlycka
Götlunda IF
0
-
-
0:00
-
-
29
24HM
24HM
Mikael Sandberg
LK Nyköping Runners
0
-
-
0:00
-
-
30
24HM
24HM
Mattias Edlund
Karlstad
0
-
-
0:00
-
-
31
24HM
24HM
Marc Karlsson
Nature Running
0
-
-
0:00
-
-
32
24HM
24HM
Peder Svensson
Hallsbergs brottarklubb
0
-
-
0:00
-
-
33
24HM
24HM
Daniel Westergren
Växjö Löparklubb/Ultramarathon.se
0
-
-
0:00
-
-
34
24HM
24HM
Jan Lundström
Ängebo IK
0
-
-
0:00
-
-
35
24HM
24HM
Fredrik Palm
Scania Road Runners
0
-
-
0:00
-
-
36
24HM
24HM
Niklas Karlsson
Worldofswimrun.com
0
-
-
0:00
-
-
37
24HM
24HM
Tom Johnson
Karlskoga
0
-
-
0:00
-
-
38
24HM
24HM
Torbjörn Sjölander
Örebro AIK
0
-
-
0:00
-
-
39
24HM
24HM
Tomas Fridh
Stocksäters IF
0
-
-
0:00
-
-
40
24HM
24HM
Rafael Saers
Hemlingby LK
0
-
-
0:00
-
-
41
24HM
24HM
Jonas Wängberg
Västerås LK
0
-
-
0:00
-
-
42
24HM
24HM
Stefan Bergsten
Medicalrunning
0
-
-
0:00
-
-
43
24HM
24HM
Mikael Maschmann
Södertäljepolisens IF
0
-
-
0:00
-
-
44
24HM
24HM
Per Johansson
Sundsvall
0
-
-
0:00
-
-
45
24HM
24HM
Tommy Carlsson
LK TV88
0
-
-
0:00
-
-
46
24HM
24HM
Jonas Brännmyr
Nature Running
0
-
-
0:00
-
-
47
24HM
24HM
Gustaf Sjösvärd
Umara SC
0
-
-
0:00
-
-
48
24HM
24HM
Jan-Erik Ramström
Stockholm Långdistans klubb
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden